Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > aa

 

Velká letní cena Ústeckého kraje zaznamenala rychlostní rekord dostihové tratě

 
vc
Na mosteckém hipodromu se v sobotu 26. srpna uskutečnilo další dostihové odpoledne letošní letní sezony. Jeho vrcholem byla Velká letní cena Ústeckého kraje. Tento hlavní dostih je zařazen do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje. Velká letní cena se jela pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.
 

 
 

„Sportovní napínavá atmosféra k dostihovému sportu patří. I já jsem fandil favoritům krajské Velké letní ceny,“ přiznal se náměstek hejtmana Petr Šmíd, který dekoroval vítěze dostihu. Jezdkyně Kateřina Hlubučková s koněm Passepatrout pokořila časem 2:03,25 dosavadní rychlostní rekord mostecké dostihové tratě na 2000 metrů.

Mezi návštěvníky byla i předsedkyně Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Ústeckého kraje Radmila Krastenicsová a vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství KÚÚK Monika Zeman.

Na programu bylo osm závodů, ve kterých se představila česká dostihová špička. Jubilejní 20. ročník Velké letní ceny Ústeckého kraje, která je rovinným dostihem, doplnila 18. Velká mostecká steeplechase, která je naopak překážkovým závodem.

Kromě dostihů byl pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program, přestávky mezi závody vyplnil svými vystoupeními Karlovarský symfonický orchestr, která se těšila velké pozornosti diváků.

Do konce kalendářního roku se ještě uskuteční na mosteckém hipodromu Cena zimního favorita, Svatováclavská cena (14. října), Českomoravská cena (29. října) a Rovinové dostihy (11. listopadu). Ústecký kraj přebírá záštitu nad tímto podnikem již od roku 2009.


vc
Náměstek hejtmana Petr Šmíd (vpravo) s ředitelem hipodromu Jakubem Šimůnkem

vc
Vítěz Velké letní ceny probíhá cílovou rovinkou

vc
Ceny pro vítěze osmi dostihů

vc
Náměstek hejtmana Petr Šmíd při předávání cen

vc
Vítězný kůň Velké letní ceny, v pozadí jezdkyně Kateřina Hlubučková

vc
V rámci projektu "Prezentace regionálních výrobků" na akcích pořádaných Ústeckým krajem byly na hipodromu za účelem zvýšení povědomí a nákupu prezentovány a předány produkty regionálních výrobců.

 

vc
Diváky dostihů upoutal i Karlovarský symfonický orchestr

 

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 28.8.2017 / 28.8.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém