Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Velkokapacitní očkovací centrum na litoměřickém výstavišti je zprovozněno

 
OČM Litoměřice
Velkokapacitní očkovací centrum proti nemoci COVID-19 v Litoměřicích je připraveno. Ústecký kraj a Krajská zdravotní, a. s., je v pondělí 10. května uvedly do provozu v pavilonu „H“ na výstavišti Zahrada Čech. Vakcinační tým se tak přesunul z jen pár metrů vzdáleného očkovacího centra v pavilonu „G“. Představitelé Ústeckého kraje, Krajské zdravotní, a. s., a města Litoměřice si prohlédli nové očkovací centrum v pátek 7. května.
Tisková zpráva ze dne 10. května 2021
 

 
 

Litoměřické očkovací centrum s kapacitou až 1000 naočkovaných lidí denně bude fungovat každý den včetně víkendů od 8:00 do 18:00 hodin. Rozšíří tak počet nově otevřených očkovacích míst v Ústeckém kraji, jejichž velikost umožní zajišťovat plynulost a dostatečnou rychlost vakcinace v regionu. Od 1. dubna zajišťují zdravotníci očkování v nových prostorech v pavilonu „H“ chomutovské nemocnice, 12. dubna začalo fungovat nové očkovací místo v budově Českého vysokého učení technického v Děčíně, 14. dubna ve Sportaréně v Teplicích, 22. dubna ve Sportovní hale Most. Největší očkovací centrum v Ústeckém kraji zahájilo provoz 3. května v budově bývalého rektorátu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem na Severní Terase.

„Dnes otevíráme v regionu poslední velkokapacitní moderní očkovací centrum, které umožňuje všem zájemcům o očkování, ale i zdravotníkům, mnohem komfortnější proces očkování. Po Děčíně, Teplicích, Mostě a Ústí nad Labem se od pondělí 10. května mohou v tomto centru na Zahradě Čech nechat očkovat obyvatelé Litoměřic a okolí. Jedná se o jedno z nejhezčích očkovacích center v našem kraji a já bych na tomto místě chtěl apelovat na všechny váhající obyvatele, aby se co nejdříve zaregistrovali a využili možnost nechat se očkovat. Jedině to je možnost postupného návratu k normálu, jedině tak se budou chránit před vážným průběhem onemocnění COVID-19. Pojďme společně všichni udělat tečku za koronavirem! Děkuji za spolupráci městu Litoměřice i Krajské zdravotní, a. s., a věřím, že kapacita tohoto očkovacího centra bude plně využita, protože očkovací látky bude mít centrum dostatek. Neméně děkuji výstavišti Zahrada Čech za poskytnuté prostory a přípravu zázemí pro očkovací centrum a věřím, že se zde příště společně setkáme již při nějakém veletrhu, všichni proočkovaní,“ sdělil při prohlídce očkovacího centra hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.

„Děkujeme městu Litoměřice za to, že můžeme očkovat v prostředí, které umožní vakcinaci velkého počtu lidí. Stěhujeme se do nového pavilonu z kapacitně již nevyhovujících prostor, a tak doufáme, že to přiláká daleko víc zájemců o očkování. Vyzývám proto obyvatele Litoměřic a okolí, aby sem na výstaviště přišli, vakcinačních dávek máme dostatek. Naočkování může být i vstupenka na dovolenou, která se po dlouhé době blíží. Nebojte se očkování, možná vám uleví i od některých starostí,“ řekl Petr Malý, generální ředitel Krajské zdravotní, a. s.

„Na výstavišti Zahrada Čech se očkuje již několik týdnů. Prostory jsou zde ideální, nikdo se nikde netlačí. Oceňuji dosavadní způsob organizace týmu vedeného koordinátorkou Krajské zdravotní. Spolupráce mezi jejím týmem a městem, které obzvláště v úvodní fázi pomáhalo s registrací a odvozem nejstarších seniorů na výstaviště, byla dosud perfektní. Věřím, že obdobná spolupráce bude pokračovat i v případě velkokapacitního očkovacího centra, pro které vytvořila společnost Zahrada Čech pěkné zázemí,“ uvedl místostarosta Litoměřic Karel Krejza.

Nové očkovací centrum v Litoměřicích (od pondělí 10. 5. 2021):
Areál výstaviště Zahrada Čech, pavilon H – vchod z ulice Karla IV.
Na vinici 948/13, 412 01 Litoměřice
PROVOZNÍ DOBA: pondělí – neděle 8:00-18:00 hodin

Více informací k vakcinaci proti nemoci COVID-19 najdete na www.kzcr.eu nebo na www.kr-ustecky.cz.

Zdroj: info@kzcr.eu

OČM Litoměřice
Zástupci Ústeckého kraje, města Litoměřice a Krajské zdravotní, a. s., si prohlédli pavilon H

OČM Litoměřice
Při úvodních proslovech zúčastněných nechyběli ani zástupci médií

OČM Litoměřice
Velkokapacitní očkovací centrum na Zahradě Čech je připraveno

OČM Litoměřice
Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller (vlevo) a krajský koordinátor pro očkování proti COVID-19 Petr Severa

OČM Litoměřice
Hlavní hygienička Krajské zdravotní, a. s., Dana Vaculíková provází po centru hejtmana Jana Schillera

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 10.5.2021 / 10.5.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém