Orientační nabídka


 

Velkokapacitní očkovací centrum v Ústí nad Labem zahájilo provoz, vakcinace přešla z nemocnice do bývalé univerzitní menzy

OČM Ústí nad Labem
Očkování proti nemoci COVID-19 v Ústeckém kraji se dostává do další fáze. Ústecký kraj a Krajská zdravotní, a. s., uvedly v pondělí 3. května do provozu velkokapacitní očkovací centrum v budově bývalého rektorátu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem na Severní Terase. Vakcinační tým se do něj přesunul z dosavadního místa v pavilonu "I" ústecké Masarykovy nemocnice, kde poslední pacienty naočkoval v neděli 2. května.
Tisková zpráva ze dne 3. května 2021
 

 
 

Nové očkovací centrum, první v kraji se dvěma očkovacími místy, s kapacitou až 1 500 naočkovaných lidí denně bude fungovat každý den včetně víkendů od 8:00 do 18:00 hodin. Rozšířil se tak počet nově otevřených očkovacích míst v Ústeckém kraji. Od 1. dubna zajišťují zdravotníci očkování v nových prostorech v pavilonu "H" chomutovské nemocnice, 12. dubna začalo fungovat nové očkovací místo v budově Českého vysokého učení technického v Děčíně, 14. dubna ve Sportaréně v Teplicích a 22. dubna ve Sportovní hale Most.

„Postupně otevíráme v regionu moderní očkovací centra, která umožňují všem zájemcům o očkování, ale i zdravotníkům, mnohem komfortnější proces očkování. Po Děčíně, Teplicích a Mostě se dnes otevírá nové očkovací centrum v Ústí nad Labem a já věřím, že ho Ústečané a lidé z blízkého okolí ocení. Děkuji za spolupráci městu Ústí nad Labem i Krajské zdravotní, a. s., a věřím, že kapacita tohoto očkovacího centra bude plně využita, protože očkovací látky bude mít centrum dostatek. Chtěl bych také vyzvat všechny váhající obyvatele, aby se nechali očkovat a pomohli tak udělat pomyslnou tečku za koronavirem. Nyní je k tomu nejvhodnější příležitost, očkovací centra jsou k masivnímu očkování připravena,“ sdělil při prohlídce centra hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.

„Za společnost Krajská zdravotní děkuji všem, kdo se na zprovoznění očkovacích center v regionu podíleli a podílejí, je to nelehký úkol, který je nutný v poměrně krátkém čase realizovat. Ten je nyní splněn i v krajském městě, kde jsme připraveni zvládnout masivní očkování proti nemoci COVID-19. Věřím, že zdravotníci při dostatku očkovací látky budou mít plné ruce práce a občané sem dorazí v hojném počtu,“ uvedl Adam Vojtěch, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s.

„Jsem velice rád, že se dnes podařilo otevřít v Ústí nad Labem velkokapacitní očkovací centrum. Pro mě je to jasný signál, že chceme zrychlit tempo, využít dodávky většího počtu vakcín a udělat všechno proto, abychom koronavirus porazili. Toho dosáhneme tím, že budeme mít populaci proočkovanou,“ řekl Petr Nedvědický, primátor statutárního města Ústí nad Labem.

 • Nové očkovací centrum v Ústí nad Labem:
  budova bývalého rektorátu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem
  Očkovací místo 1 – Menza, jídelna v 1. NP (přízemí) - hlavní vchod do budovy
  Očkovací místo 2 – Tělocvična - vchod zezadu z parkoviště

  adresa: Hoření 3083/13, 400 11 Ústí nad Labem
  PROVOZNÍ DOBA: pondělí - neděle 8:00-18:00 hodin

V pondělí 3. května a v úterý 4. května je pro všechny, kdo se dostaví na očkování ještě do nemocnice, zajištěna v půlhodinovém intervalu kyvadlová doprava z nemocnice do nového očkovacího centra na Severní Terase, kterou zajišťuje Dopravní společnost Ústeckého kraje.

Více informací k vakcinaci proti nemoci COVID-19 najdete na www.kzcr.eu nebo na www.kr-ustecky.cz.                            

Zdroj: info@kzcr.eu

OČM Ústí nad Labem
V úvodu pozdravil přítomné Adam Vojtěch, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s.

 

OČM Ústí nad Labem
Nechyběli ani zástupci vedení Ústeckého kraje, města Ústí nad Labem a Masarykovy nemocnice

 

OČM Ústí nad Labem
Primátor Petr Nedvědický, hejtman Jan Schiller a předseda představenstva Adam Vojtěch stříhají pásku

 

OČM Ústí nad Labem
Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller má radost z dalšího otevřeného velkokapacitního očkovacího centra

 

OČM Ústí nad Labem
Barevná navigace provede centrem bezpečně všechny zájemce o očkování

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 3.5.2021 / 3.5.2021
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém