Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Velvyslanec Izraele navštívil hejtmana a poděkoval Ústeckému kraji za podporu

 
izraelský velvyslanec
První oficiální návštěva velvyslance Státu Izrael v České republice Daniela Martina Merona vedla po rozvolnění protiepidemických opatření do Ústeckého kraje. Velvyslanec při ní hejtmanovi Janu Schillerovi a ostatním zástupcům Ústeckého kraje osobně poděkoval za podporu, kterou Izraeli region projevil. Potěšilo ho gesto solidarity v podobě vyvěšení izraelské státní vlajky na budově krajského úřadu.
Tisková zpráva ze dne 31. května 2021
 

 
 

Izraelskou státní vlajku se rozhodl Ústecký kraj vyvěsit rozhodnutím Rady kraje jako gesto solidarity a podpory Státu Izrael v boji proti terorismu. „Moc si vážím dlouhodobé spolupráce a přátelských vztahů mezi Českou republikou a Izraelem, které fungují i v tomto těžkém období,“ poděkoval hejtmanovi velvyslanec Meron s tím, že vzájemnou spolupráci mezi oběma státy si pochvaluje. Připomněl, že během epidemie koronaviru poslal Izrael do České republiky několik dávek vakcíny proti COVID-19.

V kanceláři hejtmana se oficiální návštěvy zúčastnili za kraj také Jiří Kulhánek, náměstek hejtmana pro sociální věci, bezpečnost a sociálně vyloučené lokality, Jiří Řehák, náměstek hejtmana pro cestovní ruch, kulturu a památkovou péči a Tomáš Rieger, radní pro oblast majetku a investic. Diskutovalo se rovněž o možných partnerských vztazích regionu, například s jedním z izraelských měst, či o otázce aktuálního stavu historických památek v Terezíně, městě úzce spjatým s holocaustem. „Na schůzce jsme také mluvili o možném zařazení Terezína do krajského dotačního programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje,“ vysvětlil hejtman Schiller.

Dnes se izraelský velvyslanec Meron setkal ještě s primátorem statutárního města Ústí nad Labem Petrem Nedvědickým, s předsedy židovských obcí u památníku obětem holocaustu v Ústí nad Labem a na závěr své celodenní návštěvy navštívil Inovační centrum Ústeckého kraje. Poslední návštěva izraelského velvyslance v regionu se datuje do roku 2018, kdy mimo jiné zavítal do Ústí nad Labem na festival národnostních menšin Barevný region.

01
Hejtman Jan Schiller přivítal na krajském úřadě izraelského velvyslance Daniela Martina Merona (vpravo)

02
Ústecký kraj navštívil J. E. p. Daniel Martin Meron naposledy před třemi lety

03
Setkání se zúčastnili zleva: hejtman Jan Schiller, náměstek hejtmana Jiří Řehák, náměstek hejtmana Jiří Kulhánek, izraelský velvyslanec Daniel Martin Meron a člen Rady Ústeckého kraje Tomáš Rieger

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 31.5.2021 / 31.5.2021 | Zveřejnit od: 31.5.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém