Orientační nabídka


 

Velvyslanec Německa v ČR Johannes Haindl u hejtmanky Jany Vaňhové

a
Na pracovní návštěvu přijel dnes do Ústeckého kraje velvyslanec Německa v České republice pan Johannes Haindl. Na krajském úřadu byl před polednem přijat hejtmankou Ústeckého kraje Janou Vaňhovou a setrvali spolu v téměř hodinovém rozhovoru.
 

 
 

Tisková zpráva ze 14. října 2009

Třiapadesátiletý Johannes Haindl je od letošního září novým velvyslancem Spolkové republiky Německo v naší zemi.  Jedna z jeho prvních cest při poznávání českých regionů a navazování kontaktů s představiteli krajů vedla na ústecké hejtmanství. Poprvé se tak setkal s hejtmankou Ústeckého kraje Janou Vaňhovou, s níž téměř hodinu hovořil o  tématech spolupráce České republiky a Německa a samozřejmě především o přeshraničních vztazích mezi Ústeckým krajem a Svobodným státem Sasko, mezi obcemi a městy, ale také dobrovolnými hasiči, spolky a neziskovými organizacemi..

     S uspokojením vyslechl Johannes Haindl od představitelky kraje, že spolupráce mezi oběma regiony na obou stranách Krušných hor se dobře rozvíjí, a to od oblasti kultury až třeba po regionální dopravu. Zajímal se také o těsnou součinnost členů integrovaných záchranných  systémů při zásazích v Krušných horách, i když třeba při výjezdech zdravotnických záchranářů trvají kvůli odlišným zdravotnickým systémům problémy s uznáváním a proplácením výkonů Čechů v Německu i opačně. Hejtmanka Jana Vaňhová mu na otázku případných jazykových bariér při společných cvičeních nebo zásazích vysvětlila systém spolupráce a předala mu i dva dárky – dvojjazyčný kapesní slovník pro příslušníky integrovaných záchranných systémů včetně velkého odborného slovníku. Obě brožury vydal vloni Ústecký kraj.

     Velvyslanec Johannes Haindl i hejtmanka Jana Vaňhová hovořili také o rozvoji dopravní infrastruktury, konkrétně o tolik potřebném dokončení 16km úseku dálnice D8 přes České středohoří, pokračujících výstavbě rychlostní komunikace R7 od Prahy přes Chomutov až na hranice Německa a napojení obou důležitých komunikací na německou a tedy celoevropskou dálniční síť. Diskutovali spolu také o možné spolupráci Ústeckého kraje a Saska na výstavbě silničního spojení obou území mezi českým Brandovem a německým městem Olbernhau.

     Představitelka kraje informovala německého velvyslance v ČR také o nedávné bezpečnostní konferenci, při níž participovali i představitelé německých úřadů. Boj proti extremismu, národnostní a rasové nesnášenlivosti, projevům neonacismu, porušování lidských práv  či obecné kriminalitě je společným úkolem a jak oba shodně konstatovali, tyto společenské patologické jevy jsou mimo jiné také důsledkem dlouhodobého neřešení problémů s nezaměstnaností a sociálními systémy

, v obou zemích. Okrajově se velvyslanec Johannes Haindl i hejtmanka Jana Vaňhová dotkli také spolupráce škol při rozšiřování  výuk němčiny respektive češtiny a výměnných praxí nebo  společné snahy o zápis Českosaského Švýcarska do seznamu přírodního dědictví UNESCO. Představitelka kraje také informovala německého velvyslance, že krajská průmyslová zóna Triangle je připravena vytvořit kvalitní podmínky i německým investorům, které bychom v Ústeckém kraji rozhodně uvítali.

Připravil Zbyněk Šebesta,

oddělení tiskových informací,

kancelář hejtmana Ústeckého kraje,

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 742, sebesta.z@kr-ustecky.cz,

www.kr-ustecky.cz

1
Velvyslanec se podepisuje do pamětní knihy Ústeckého kraje

2

3
Jana Vaňhová a Johannes Haindl

 

4

5

 

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 14.10.2009 / 14.10.2009 | Schváleno / Zrušeno: 14.10.2009 / 13.11.2009
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém