Orientační nabídka


 

Velvyslankyně Izraele poděkovala Ústeckému kraji za podporu

Do Ústeckého kraje zavítala velvyslankyně Státu Izrael J. E. paní Anna Azari. Na své cestě regionem navštívila také hejtmana Jana Schillera a předsedkyni výboru pro národnostní menšiny Karolínu Žákovskou, jimž poděkovala za podporu, kterou Izraeli kraj projevil. Společně jednali například také o národnostních menšinách, vzdělávání či zdrojích čisté energie.
Tisková zpráva ze dne 25. března 2024
01
 

 
 
Velvyslankyně Izraele Anna Azari navštívila hejtmana Jana Schillera, aby mu osobně poděkovala za finanční dar ve výši pět milionu korun, který Ústecký kraj věnoval Izraeli na obnovu kritické infrastruktury a poničených vesnic na jihu země, zejména pak kibucu Be´eri. Se slovy díků odevzdala také hejtmanovi děkovný list podepsaný izraelským ministrem zahraničních věcí. 

"Ústecký kraj je dlouholetý přítel Izraele, a proto považujeme za samozřejmost, že jej v nejtěžších chvílích podpoříme,“ vyjádřil se hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller k finanční pomoci.

Během návštěvy byl velvyslankyni stručně představen Ústecký kraj a jeho vize do budoucna v oblasti zdrojů čisté energie. Diskutovalo se také o národnostních menšinách v regionu, systému vzdělávání v České republice, o obnově Českého Švýcarska po rozsáhlém požáru či o hospodaření s vodou ve Státu Izrael. 

Izraelská velvyslankyně dnes také navštívila Gymnázium Jateční v Ústí nad Labem, kde představila projekt Cemach. Jedná se o kreativní soutěž v poznávání moderního Státu Izrael určená žákům středních škol i studentům vyšších odborných škol v České republice. Jejím hlavním cílem je seznámit žáky a studenty se současným Izraelem jako zemí zajímavou pro cestování, obchod, vzdělávání i kulturní obohacení. 

1
Do Ústeckého kraje zavítala velvyslankyně Státu Izrael J. E. Anna Azari

 

2
Jednání se zúčastnil hejtman Jan Schiller a předsedkyně výboru pro národnostní menšiny Karolína Žákovská

 

3
Hejtman dostal děkovný list podepsaný ministrem zahraničních věcí Izraele

 

4
 

5
Na závěr setkání se velvyslankyně Státu Izrael podepsala do pamětní knihy

 

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 25.3.2024 / 25.3.2024
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém