Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava

 

Veřejnosti se představil DÚKmobil. Pojízdná informační kancelář bude jezdit po celém Ústeckém kraji

 
DÚKmobil
Doprava Ústeckého kraje si pro letošní rok připravila další novinku, která bude sloužit k informování o integrovaném dopravním systému DÚK občanů tam, kde není možné získat informace v kamenných informačních kancelářích dopravců DÚK. Pojízdná informační kancelář, tzv. DÚKmobil, bude jezdit po celém Ústeckém kraji.
Tisková zpráva ze dne 2. září 2020
 

 
 

„Vzorem nám byl infomobil, který už více než patnáct let využívají naši přeshraniční sousedé ze saského dopravního svazu VVO. Saský infomobil nám dokonce před třemi lety osobně němečtí kolegové představili. Myšlenka se nám moc líbila a jsem rád, že jsme toto mohli zrealizovat i v našem kraji,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek. „Stále chceme cestujícím nabízet více. Stejně jako se rozšiřuje integrovaný systém Dopravy Ústeckého kraje, tak je potřeba rozšířit informování cestujících o novinkách a aktualitách z prostředí veřejné regionální dopravy. Na podzim se cestující mohou těšit i na novou mobilní aplikaci DÚKapku,“ dodal Komínek.

Nový DÚKmobil bude na svých cestách poskytovat informace o tarifu, jízdních řádech a novinkách v dopravě, zároveň zde bude možné zakoupit i jízdní doklady a elektronické karty. Zaměstnanec infomobilu bude přijímat podněty k úpravám jízdních řádů a zlepšení kvality cestování veřejnou dopravou v Ústeckém kraji. Dále se s DÚKmobilem budete moci setkat také na různých akcích, kde Doprava Ústeckého kraje prezentuje svoji činnost i novinky. Místa, kde bude vůz k dispozici, budou zveřejňována na webu www.dopravauk.cz nebo na Facebooku DÚK.

Pro účely pojízdné kanceláře slouží největší verze automobilu značky Peugeot Boxer se speciálně upraveným interiérem. Vozidlo disponuje prostorem pro řidiče, prostorem pro styk s veřejností (prodejním a informačním místem) a skladovým prostorem (technickou místností). Pracovník DÚKmobilu bude mít k dispozici počítač i tiskárnu. Nový DÚKmobil dodala firma Hagemann a.s. Vozidlo o délce téměř sedm metrů má vznětový motor a manuální šestistupňovou převodovku.

01
Nový DÚKmobil

02
Náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 2.9.2020 / 2.9.2020 | Zveřejnit od: 2.9.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém