Orientační nabídka


 

Vernisáž výstavy obrazů - Ivana Štenclová / IDENTIKIT

MOST
Zveme vás na slavnostní otevření výstavy Ivany Štenclové. (Vernisáž a zpřístupnění výstavy pro veřejnost závisí na opatřeních MK ČR a MZ ČR souvisejících s epidemií koronaviru.)
Ivana Štenclová patří k výrazným osobnostem současné české výtvarné scény. V letech 1995–1999 absolvovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Opavě a ve studiích pak pokračovala na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru kresby u profesorky Jitky Svobodové (1999–2005). Studium zakončila úspěšně a za diplomovou práci získala cenu Josefa Hlávky. Už v době svých vysokoškolských studií také vystavovala.
Ivana Štenclová experimentuje s různými technikami, které, i když jsou často neobvyklé, v sobě vždy nesou kresebnou stopu. Na jejích obrazech se objevují například ornamenty, ovšem nikoli samoúčelně jako dekorativní prvek, ale vždy dokreslují vlastní obsah děl. Pro její práci jsou typické experimentální technologické postupy. Ivana Štenclová tak kreslí například tavnou pistolí či injekční stříkačkou, používá malířský váleček, razítka a případně plete z drátů. Jako podklad volí třeba překližku, rentgenové snímky, nebo plech. Věnuje se nejen klasickým výtvarným technikám (jako je kresba, malba a fotografie), ale rovněž postupům méně běžným, například laserovému vyřezávání. Tím se intenzivně zabývá od roku 2015. Jednotlivé plochy vrství na sebe tak, že vzniká v podstatě reliéf. V její tvorbě jsou zastoupeny také fotografie a realizace v architektuře.
Hlavním námětem její tvorby jsou mezilidské vztahy, portrét a autoportrét. Důležitý mezník v životě i tvorbě autorky představuje těhotenství a narození dcery Zoe, které přineslo nová témata i jejich zpracování.
Název výstavy koresponduje s metodou, která se v kriminalistické profesi užívá k vytváření portrétů podle vzpomínek svědků sestavovaných „kousek po kousku“. Stejně tak i autorka při své práci rovněž skládá obrazy ze vzpomínek na konkrétní osoby a kousek po kousku dává jejich tvářím tvar a podobu
Kurátoři výstavy: Olga Kubelková a Michal Soukup
Grafické řešení: Marek Jodas
Kontakt pro novináře: Jitka Klímová, +420 725 007 315, klimova.j@omgm.cz
Další informace: www.muzeummost.cz, https://www.facebook.com/mostmuzeum/
pppp
 
Kdy:
27.5.2021 17:00 - 22.8.2021 18:00
Kde:
místo není uvedeno

Typ akce:
  • Kulturní akce
Zodpovídá: Bc. Jitka Klímová
Vytvořeno / změněno: 17.5.2021 / 17.5.2021
 
 

Výpis akcí dle názvu


Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém