Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Vezměte fotoaparát a vzhůru za poklady Ústeckého kraje

 
001
Čas začal být ve 21. století skoro úzkoprofilovým zbožím. Spěch, stres, myšlenky na to, co musíme ještě stihnout, jsou naším dennodenním chlebem, a když se už zastavíme a utrhneme kus svého „volného času“, tak často najednou stojíme nad problémem: „A co dál, co budu dělat, nudím se.“ Máme pro vás malou nabídku jak si příjemně odpočinout, rozhodně se nenudit, poznat kus krásné země.
Tisková zpráva z 12. července 2012
 

 
 

První specialitkou je druhý ročník fotosoutěže Zaostřeno na Bránu, a pokud vlastníte nebo máte ve svých mobilech navigační systém GPS, tak vám jako druhou volnočasovou lahůdku ukáže sám Praotec Čech a pochlubí se, jaké poklady na území Ústeckého kraje zakopal.

Obě nabídky, jak si v severozápadních Čechách užít ten „svůj čas“, nám popisuje osoba, která zná Ústecký kraj, co se týká cestovního ruchu, asi nejlépe. Je to krajský radní pro regionální rozvoj a cestovní ruch Radek Vonka.

„Fotosoutěž Zaostřeno na Bránu má za sebou velmi úspěšný první ročník. Zapojilo se 391 autorů s 1658 fotografiemi. Nejvíce fotek bylo z léta, kdy se přihlásilo 811 soutěžních prací a nejčastějším námětem snímků byla příroda, krajina a zvířata. Ohlasy na soutěž nás ubezpečily, že zajímavá fotografie nemusí být vždy od profesionála. Nejen vítězné snímky naplnily motto i cíl soutěže, že krásu nacházíme doma, v Ústeckém kraji.

A protože je období dovolených a cestování v plném proudu, tak vyzývám všechny, kdo rádi fotí, aby dokumentovali své toulky naším krajem. Druhý ročník fotosoutěže bude opět kopírovat jednotlivá roční období a věřím, že o soutěžní hlasy bude opět bojovat mnoho kvalitních fotek. Soutěž bude zahájena s letošním podzimem v regulích podobných prvnímu ročníku. Přesná pravidla vyhlásíme na konci srpna na webu Brány do Čech.

Ústecký kraj můžete nejen fotit, ale také ho procházet s navigačním systémem GPS a aplikací geocaching, velmi oblíbenou hrou nejen vyznavačů turistiky. Praotec Čech už dávno věděl, kde je krásně a určitě ne náhodou se hodně pověstí odehrává v našem kraji.  Tak právě zde ukryl celkem 16 pokladů. Poschovávané jsou v místech, kudy praotec skutečně kráčel. Na oficiálním webu www.geocaching.com  si můžete vyhledat schválené keše. Poznáte je podle označení PC jako Praotec Čech a názvu, např. PC – Milesovka a samotné krabičky ukryté v terénu pak podle polepu s logem Brána do Čech a obsahu – praotcovy pečetě. Jako úspěšní hledači keší, tzv. kačeri, si tak můžete odnést originální praotcovu pečeť a třeba i mini CD s tipy na výlety po Ústeckém kraji.

 

Pokud chcete jít jen tak „Po stopách Praotce Čecha“ zajděte na web www.praoteccech.cz nebo si v informačních centrech v kraji žádejte stejnojmennou brožurku. Čeká vás 24 míst, kterými vedou praotcovy stopy. Vystoupáte třeba na horu Říp, zjistíte co kdysi bylo mezi Boženou a Oldřichem, čeho všeho byl perucký dub svědkem nebo jak dooral Přemysl Oráč ve Stadicích.“

 

To vše nabízí Brána do Čech. Marketingový projekt Ústeckého kraje, který již oslovil mnoho turistů nejen v České republice, ale také v zahraničí. Webové stránky www.branadocech.cz a www.praoteccech.cz vás pravidelně, kromě toho, že obsahují zajímavé a užitečné informace, zvou na ty nejzajímavější kulturní a sportovní akce v Českém středohoří, Dolním Poohří, Českém Švýcarsku, Krušných horách, prostě v celém Ústeckém kraji.  

A že internet není vaše hobby? Vezměte tedy do rukou Průvodce nejzajímavějšími a nejkrásnějšími místy Ústeckého kraje nebo Turistickou mapu Ústeckého kraje, obujte dobré boty, do batůžku dobré počasí a náladu a vyrazte za poznáváním.

Připravila: Mgr. Petra Ludwigová, Oddělení regionálního rozvoje a cestovního ruchu KÚÚK

01
 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 12.7.2012 / 12.7.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém