Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

VI. Mezinárodní folklorní festival Tolštejnského panství v Krásné Lípě

 
001
Pošesté se uskuteční ve šluknovském výběžku Mezinárodní folklorní festival Tolštejnského panství ve dnech 8. – 10. června 2012. Tuto nejsevernější oslavu lidového umění a tradic pořádá od roku 2000 folklorní soubor LUŽIČAN z Krásné Lípy jako členský festival Folklorního sdružení ČR.
Tisková zpráva z 26. března 2012
 

 
 

Přípravy a jednání s partnery, patrony a sponzory akce jsou v plném proudu a věříme, že navážeme na úspěšné spolupráce z ročníků minulých. Již nyní převzala záštitu hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.

 

V rámci festivalu se divákům představí folklorní soubory – Trenčan z Trenčína (SK), skupina Lužických Srbů z Budyšína (D), Soláň z Valašska (CZ), CM Jagar z Havířova (CZ), Jizera z Liberce (CZ), Mateník z Prahy (CZ) a krásnolipský Křiničánek a Dykyta, samozřejmě v čele s pořadatelským Lužičanem. Další zajímavé zahraniční a domácí soubory jsou ještě v jednání.

Program se bude v pátek skládat tradičně z výchovným pořadů pro základní školy a večerních pořadů v obcích a městech Šluknovska, v sobotu pak z dopoledních ukázek a prostorových zkoušek, poledního setkání u starosty města Krásné Lípy, dále krojovaného průvodu a od 14 hodin slavnostního zahájení galaprogramu VI. MFF TP v Krásné Lípě. Celý den bude na náměstí probíhat Staročeský jarmark a program festivalu obohatí další zajímavé doprovodné akce (např. soutěž „Bábovka jarmarku“). Večer si pořadatelé připravili pro diváky koncert velmi zajímavé kapely Medicimbál v kulturním domě Krásné Lípy a na závěr tradiční besedu u cimbálu. V neděli se uskuteční prohlídky města a okolí a hlavní akcí se stane křest (nejmladšího?) člena Folklorního sdružení ČR v krásnolipském kostele Sv. Máří Magdaleny se společným pořadem o křestu a následným rozloučením s festivalem.

 

Všichni pořadatelé se již nyní těší na spolupráci se všemi partnery, příjemná setkání s účinkujícími a samozřejmě hlavně na diváky.

 

Připravil: Petr Semelka – ředitel festivalu

01
 

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 26.3.2012 / 26.3.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém