Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

VIDEO UVNITŘ: Školáci popřáli Ústečanům veselé Velikonoce

 
11
Muzeum města Ústí nad Labem bylo v úterý 15. dubna svědkem akce s názvem Velikonoce očima dětí. Do krajského města přijely stovky dětí z celého Ústeckého kraje. Akce se uskutečnila pod záštitou náměstkyně hejtmana Jany Vaňhové.
 

 
 

Celodenní přehlídku Velikonoce očima dětí uspořádal Ústecký kraj a s ukázkami velikonočních tradic a výrobků připomínajících tyto svátky jara se přijelo pochlubit osmnáct škol a školských zařízení z celého kraje. V Císařském sále muzea celodenní velikonoční akci zahájila náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová a ředitel muzea Miroslav Král.

„V Ústeckém kraji se snažíme obnovit a uchovávat tradice, aby se toto dědictví přenášelo na mladé lidi a děti. Přehlídka Velikonoce očima dětí má za cíl na velikonočních tradicích ukázat také řemeslnou a tvůrčí šikovnost a zručnost školáků z celého našeho kraje,“ řekla při zahájení náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová.

Muzeum bylo po celý den přístupné veřejnosti a každý, kdo přišel, tak mohl vidět nádherné velikonoční kraslice, pomlázky, velikonoční zajíčky, mazance a nápadité výrobky symbolizující Velikonoce. Nechyběly ani soutěže, ve kterých se hodnotil například nejlepší mazanec nebo kraslice, jarní osení nebo velikonoční dekoraci. 

Zatímco na Císařském sále se střídala vystoupení školních kapel, pěveckých a tanečních souborů, ostatní prostory muzea se proměnily na prodejní stánky a tvůrčí dílny, kde si každý mohl zkusit zdobení velikonočních perníčků nebo kraslic a odnést si domů nějakou milou drobnost na velikonoční stůl.

Kontakt:

RNDr. Zdeněk Rytíř, vedoucí oddělení mediální komunikace

Kancelář hejtmana

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.:   +420 475 657 703

Mob.:+420  602 409 704

               Mail:   rytir.z@kr-ustecky.cz  

 

 

1
V Císařském sále se po zahájení přehlídky střídala vystoupení zpěváků a tanečníků

22

33

44
Ukázka výrobků s velikonoční tematikou

55
Soutěž o nejlepší mazanec vyhrála VOŠ a SŠ zdravotnická Ústí nad Labem

66

77

88

99

91

92

93

94

95

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 16.4.2014 / 16.4.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém