Orientační nabídka


 

Vinařské Litoměřice: Šampion soutěže je z vinařství České zemědělské univerzity

vl
V sobotu 22. dubna skončil 15. ročník prestižní prodejní a soutěžní výstavy vín Vinařské Litoměřice. Šampionem výstavy se poprvé stalo víno z Čech. Výstava se konala pod záštitou prezidenta ČR Miloše Zemana a hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Generálním partnerem vinařské přehlídky byl Ústecký kraj, který výstavu zařadil do programu Rodinné stříbro, v rámci něhož jsou podporovány nejvýznamnější a nejprestižnější kulturní, společenské a sportovní akce regionu.
 

 
 

„Ústecký kraj se díky výstavě Vinařské Litoměřice zapsal do povědomí veřejnosti jako kraj vinařský, tedy nejen průmyslový. Vinaři z Čech, Moravy a ze zahraničí se již popatnácté sjíždějí právě Litoměřic, do oblasti známé jako zahrada Čech. Z malé začínající výstavy v roce 2003 se stala velká mezinárodní přehlídka vinařství a i pro moravské pěstitele vín je uznávanou soutěží,“ řekl před vyhlašováním oceněných vín hejtman Oldřich Bubeníček.

Nejen poháry nejlepším vinařům, ale i zlaté a stříbrné medaile spolu s ním předával náměstek hejtmana Stanislav Rybák a krajská radní Jitka Sachetová. Ceny společně s dalšími osobnostmi předával ředitel soutěže a předseda Cechu českých vinařů Jiří Čábelka a organizátor výstavy Pavel Kacerovský. K nim se také připojil starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč, starostka města Žatec a senátorka Zdeňka Hamousová, senátor Jaroslav Doubrava, starosta města Roudnice nad Labem Vladimír Urban, čestný prezident Agrární komory ČR a senátor Jan Veleba, prorektor Univerzity Karlovy Jan Royt, rektor Univerzity J. E. Purkyně Martin Balej, děkan 1. Lékařské fakulty UK Aleksi Šedo, předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal, a další významné osobnosti.

Do soutěže bylo přihlášeno celkem 820 soutěžních vzorků, soutěžila vína z šesti států, kromě České republiky také vína ze Slovenska, Německa, Itálie, Portugalska a Bosny a Hercegoviny. V soutěži bylo uděleno 19 velkých zlatých medailí, 170 zlatých medailí a 68 stříbrných medailí. Šampionem výstavy je Rulandské šedé, pozdní sběr, ročník 2015 z vinařství České zemědělské univerzity v Praze a získalo cenu prezidenta ČR Miloše Zemana – Prezidentský pohár. Bylo uděleno i dalších 12 hlavních ocenění. Slavnostní předání ocenění a medailí proběhlo v pátek 22. 4. 2016 v Domě kultury. V sobotu probíhaly tradiční doprovodné programy, Víno a pokrm a Víno a zdraví na sále gotického hradu.

vl
Hejtman Oldřich Bubeníček (vlevo) s pořadatelem výstavy Pavlem Kacerovským, v pozadí senátor Jaroslav Doubrava

 

vl
Náměstek hejtmana Stanislav Rybák při oficiálním zahájení Vinařských Litoměřic

 

vl
Senátor Jan Veleba (vlevo) s litoměřickým starostou Ladislavem Chlupáčem

 

vl
Krajská radní Jitka Sachetová s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem a zástupcem ředitele krajského úřadu Jaroslavem Pikalem při předávání cen

 

vl
Jitka Sachetová s roudnickým starostou Vladimírem Urbanem a zástupkyní ředitele krajského úřadu Monikou Zeman

 

vl
Prezidentský pohár z rukou zástupce vedoucího Kanceláře prezidenta republiky Petra Mužáka (vpravo) převzal zástupce České zemědělské univerzity, jejíž vína se stala šampionem výstavy

 

vl

vl

 

vl

 

vl

 

vl

 

vl
O dobrou náladu se starala i cimbálovka Jožky Šmukaře

 

vl

 

vl

 

vl

 

vl

  
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 23.4.2017 / 23.4.2017
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém