Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 

Oblastní kolo mezinárodní matematické soutěže Adama Riese

 
matematika
Ve dnech 25. a 26. března 2015 se na Podkrušnohorském gymnáziu v Mostě konalo oblastní kolo mezinárodní matematické soutěže Adama Riese, kterou škola organizuje ve spolupráci se Svazem Adama Riese sídlícím ve městě Annaberg-Buchholz (SRN). Toto oblastní kolo mělo určit desítku postupujících studentů prim víceletých gymnázií Ústeckého kraje do finálového kola soutěže, které proběhne v červnu ve Spolkové republice Německo.
Tisková zpráva ze dne 30. března 2015
 

 
 

Letošního ročníku soutěže se zúčastnilo celkem 38 studentů prim z třinácti víceletých gymnázií Ústeckého kraje.

Tato soutěž se u našich západních sousedů těší velké vážnosti. Prvního kola se ve spolkových zemích Sasko, Bavorsko a Durynsko účastní více než 1200 studentů. Příklady, které musí studenti řešit, jsou svou povahou, a velmi často i odkazy na historické reálie 16. století, netypické pro běžnou matematiku probíranou v současném českém školství.

Program soutěže byl slavnostně zahájen vystoupením pěveckého sboru mosteckého gymnázia SMoG, projevy zástupkyně ředitele školy Evy Hrdličkové a zástupců Svazu Adama Riese dr. Normana Bitterlicha a Dorit Friedemann. Večerní část programu byla tvořena historicko-matematickým výkladem Adama Riese (dr. Normana Bitterlicha) a řešením matematických úloh a hlavolamů.

Čtvrteční program byl věnován samotné matematické soutěži, vyhodnocení vypracovaných řešení, vyhlášení výsledků a předání cen soutěžícím. A naši primáni se v konkurenci zástupců dalších gymnázií neztratili. Klára Svobodová zvítězila a Daniel Vostrý a Adam Luboš Polanský si umístěním mezi prvními deseti také vybojovali postup do mezinárodního finále soutěže.

Všem soutěžícím děkujeme za účast v dvoudenním programu a za zájem o řešení úloh, deseti postupujícím do závěrečného kola soutěže přejeme hodně štěstí v souboji s velmi silnou konkurencí z řad studentů tří spolkových zemí SRN a v neposlední řadě děkujeme všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu soutěže na všech zúčastněných školách.

ZDROJ: Mgr. Michal Smatana, Podkrušnohorské gymnázium, Most

matematika

matematika

matematika

matematika

matematika

matematika

matematika

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 30.3.2015 / 30.3.2015 | Účinnost od-do: 30.3.2015-30.4.2015

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém