Orientační nabídka


 

Hudebníci big bandů si užívali festival z Rodinného stříbra

hf
Osmnáctý ročník Mezinárodního hudebního festivalu Česká Kamenice se v rámci programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje uskutečnil ve dnech 16. - 18. 6. 2017 v několika českých i německých městech. Festival tradičně pořádalo město Česká Kamenice, Děčín a Svaz hudebníků ČR. Festival proběhl pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a za finanční podpory kraje.
 

 
 

Zahájení festivalu a ocenění vítězů soutěžních kategorií se zhostila krajská radní Jitka Sachetová s kompetencemi pro oblast kultury a památková péče, zemědělství, životního prostředí a venkova.

V rámci festivalu se konala soutěž big bandů ve dvou věkových kategoriích. Proběhly doprovodné programy, kde vystoupily dechové orchestry a mažoretkové formace. Orchestry koncertovaly nejen v České Kamenici a Děčíně, ale i v okolních městech a obcích a také v partnerském městě Bad Schandau. Tento festival se během let stal již tradiční akcí regionu, ale také již získal mezinárodní věhlas. Pravidelně se festivalu účastní orchestry z Německa, Polska, Maďarska, Slovenska, a dále například i z Itálie, Slovinska, Ruska. Na festivalu vystoupí až tisícovka účinkujících a shlédnout jej přijde na deset tisíc návštěvníků.

Mezinárodní hudební festival výrazně přispívá k propagaci hudby v regionu. Zároveň dochází k výměně zkušeností mezi orchestry z různých zemí a srovnání kvality jejich produkce v mezinárodním měřítku. Kromě porovnání kvality souborů a možnosti výměny zkušeností je i výbornou příležitostí k navázání spolupráce mezi jednotlivými orchestry. Mladí hudebníci čerpají zkušenosti od svých starších kolegů.

hf
Radní Jitka Sachetová předává ocenění absolutnímu vítězi, kterým se stalo Konzervatórium Žilina

 

hf
Čestné uznání pro Davida Umlaufa

hf

 

hf

 

hf

 

hf

hf

 

hf
Radní Jitka Sachetová při zahájení festivalu

 

hf

 

hf

 

hf
Zleva: primátorka Děčína Marie Blažková, Hana Štejnarová, Jiří Anděl, prezident festivalu Miloslav Zelenka a radní Jitka Sachetová

hf
Z.U.B.B. Praha Modřany

  

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 18.6.2017 / 18.6.2017
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém