Orientační nabídka


 

Mobilní aplikace ulehčí komunikaci osobám se sluchovým handicapem

foto
Mobilní aplikace eScribeDroid obsahuje online služby simultánního přepisu mluvené řeči umožňující osobám se sluchovým handicapem bezbariérově a plnohodnotně komunikovat kdekoliv v terénu, kde je dostatečné internetové pokrytí. Základní službou, kterou aplikace nabízí, je simultánní přepis řeči při osobní komunikaci klienta face to face (např. u lékaře, na úřadě, v bance apod.). Aplikace byla představena v prostorách krajského úřadu při příležitosti jednání krajského shromáždění Národní rady osob se zdravotním postižením Ústeckého kraje.
 

 
 

Dále aplikace umožňuje tzv. hromadný přepis (např. při konferencích, společenských akcích) s možností promítání přepisu mluveného slova pro sledování více osobami současně. Klienty hojně využívanou možností komunikace je také služba automatického převodu mluvené řeči do textu.  Aplikace je rozšířena v ČR o zcela novou a citelně chybějící službu – telefonický hovor s online simultánním přepisem mluvené řeči. Osoby s poruchou sluchu mohou nyní získávat potřebné informace telefonicky, jak je ve společnosti běžné, což je činí samostatnými a rovnoprávnými komunikačními partnery slyšících osob. Aplikace eScribeDroid byla letos oceněna cenou Rafael Nadace Vodafone. Aplikace je ke stažení na Google Play.

Zdroj: Transkript online s.r.o.

                       

foot
Představení aplikace na krajském úřadu

foto
Mobilní aplikace eScribeDroid nabízí online služby simultánního přepisu mluvené řeči ulehčující komunikaci osobám se sluchovým handicapem

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 6.6.2018 / 6.6.2018
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies