Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka

 

Trať Rybniště - Varnsdorf – Liberec obslouží německý dopravce

 
Desiro
Rada Ústeckého kraje rozhodla o budoucím dopravci na železnici v úseku Rybniště - Varnsdorf - Liberec. Vítěznou nabídku do výběrového řízení, které společně vypsaly Ústecký kraj, Liberecký kraj a saské sdružení ZVON podal jediný uchazeč – společnost Vogtlanbahn, GmbH člen skupiny Arriva a zakázka mu byla všemi účastníky řízení přidělena. Německý dopravce začne trať obsluhovat dne 12. 12. 2010.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 18. 2. 2009

 

Rada Ústeckého kraje rozhodla o budoucím dopravci na železnici v úseku Rybniště - Varnsdorf - Liberec. Vítěznou nabídku do výběrového řízení, které společně vypsaly Ústecký kraj, Liberecký kraj a saské sdružení ZVON (Zweckverband Verkehrsverbund Oberlausitz-Niederschlesien - Účelové sdružení Dopravní svaz Horní Lužice – Dolní Slezsko) podal jediný uchazeč – společnost Vogtlanbahn, GmbH člen skupiny Arriva a zakázka mu byla všemi účastníky řízení přidělena. Nabídka splňovala všechna zadání a Rada Ústeckého kraje tedy dne 11. 2. 2009 rozhodla o přidělení zakázky na provoz drážní dopravy na zmiňované trati. Ústecký kraj se zavázal i k úhradě prokazatelné ztráty z provozu v úseku jeho územního obvodu do výše 12,257 milionu korun ročně, počínaje dnem 12. 12. 2010. Odpovídajícím způsobem bude snížena úhrada ztráty Českým drahám a. s.

 

Zajištění dopravní obslužnosti na nové drážní lince v letech 2011 – 2021 začne změnou jízdních řádů 2010/2011 dne 12. 12. 2010. Nyní byla zahájena pro dopravce doba potřebná na vytvoření všech podmínek umožňujících zahájení řádného provozu, tedy k zajištění personálu, vozidel, technického zázemí nebo prodejních a informačních míst. Na trati budou provozovány bezbariérové klimatizované jednotky Desiro, projíždět budou mezi Libercem a Varnsdorfem v intervalu 1 hodiny s následným větvením do Rybniště a Seifhennersdorfu v intervalu 2 hodiny. Obslužný personál bude schopen komunikovat s cestujícími v češtině i v němčině a celkově se v nabídce objeví mnoho nových prvků zvyšujících úroveň cestování.

 

Podrobnější informace o přípravě prvního osobního dopravce na železnici v našem regionu, vybraného s přímou účastí Ústeckého kraje, budou zveřejňovány na krajem provozovaných internetových stránkách. Dopravní web zaměřený na informování o veřejné dopravě v našem regionu otevřete na této adrese: http://doprava.kr-ustecky.cz/.

 

 

Připravil František Janačík

oddělení tiskových informací

kancelář hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 788, janacik.f@kr-ustecky.cz

www.kr-ustecky.cz

vlaková souprava Desiro
Na snímcích je zachycená moderní motorová jednotka Siemens Desiro, provozovatele Vogtlandbahn GmbH, na pravidelném vlaku v západočeském Chebu dne 1. 12. 2007. Tento typ jednotek se od prosince 2010 zavázal dopravce Vogtlanbahn provozovat na železniční lince Rybniště/Seifhennersdorf – Varnsdorf – Zittau – Liberec.

schema

 
Zodpovídá: František Janačík
Vytvořeno / změněno: 18.2.2009 / 18.2.2009

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém