Orientační nabídka


International


Hledat
 

Excelentní turistická destinace roku 2009 a České republiky: České Švýcarsko!

logo
Projekt EDEN (European Destinations of Excellence 2009) je vyhlašován Evropskou komisí a pro rok 2009 získalo titul Excelentní turistické destinace v České republice České Švýcarsko v Ústeckém kraji. Spolu ním soutěžily o tento titul například Strážnicko, Železnohorský region, Český Les, Valašsko, Kraj blanických rytířů, Kokořínsko -Máchův kraj, Slovácko, Mohelnico i třeba Český ráj a další destinace.
 

 
 

Tisková zpráva z 28. května 2009

Po nedávném ocenění na písecké soutěžní přehlídce TOURPROPAG 2009, na níž získala obecně prospěšná společnost České Švýcarsko cenu odborné veřejnosti za kalendář pro rok 2009 (České Švýcarsko zblízka), se tato unikátní krajinná oblast zařadila mezi evropské destinace nejvyšší kvality. Byl jí totiž přiřčen titul Excelentní turistická destinace v soutěži Eden, kterou vyhlašuje tradičně Evropská komise a v naší zemi ji organizují agentura CzechTourism spolu s  Agenturou ochrany životního prostředí. Vynikající ocenění pro České Švýcarsko převzal v úterý 26. května v Brně ředitel ČŠ o.p.s. Marek Mráz, a to z rukou ministra pro místní rozvoj Rostislava Vondrušky.

   Do letošního národního kola soutěže Eden se přihlásilo více než dvacet destinací z naší země, které o „excelentní evropskou destinaci“ soutěžily na speciální téma: Cestovní ruch a chráněné oblasti. Odborná komise vybírala řadu měsíců; podle písemných podkladů a propagačních materiálů i na základě osobních návštěv v jednotlivých místech. Dodejme ještě, že v soutěži byl i další zástupce Ústeckého kraje – Město Česká Kamenice s okolím.

     Vynikající ocenění komentoval též v dopisu pracovníkům o.p.s. České Švýcarsko předseda správní rady této společnosti Radek Vonka, jenž zároveň jako člen Rady Ústeckého kraje zodpovídá za oblast regionálního rozvoje a cestovního ruchu: „Tento skvělý úspěch je jedinečný zejména tím, že je vyzdvižením celého regionu, pro který všichni spolu s našimi partnery tak usilovně a entusiasticky pracujeme… …V ne úplně příznivé době a v nelehkých podmínkách poskytujeme v Českém Švýcarsku služby nejméně na evropské úrovni a tato destinace se tak podílí i na skvělé reprezentaci celého Ústeckého kraje.“ Ocenění rovněž přivítal jako vysoce motivační ředitel Správy Národního parku České Švýcarsko Pavel Benda.

   K udělení titulu Excelentní turistická destinace roku 2009 nám řekla hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová, že jde o další z dlouhé řady uznání toho, že Ústecký kraj je bohatý na nádherné přírodní lokality a scenérie, že je umí propagovat a starat se o šetrnou turistiku, že ochraňuje přírodní hodnoty. Dbá také na osvětu a vzdělávání veřejnosti a spolupracuje i se sousedy v Sasku na přeshraničních projektech a aktivitách. „Nejsme kraj jen průmyslový nebo dokonce šedivý, jak stále píší novináři,“ říká hejtmanka Ústeckého kraje. „Nejsou pro nás typické pouze sociální problémy, vymáhání dluhů či srocování vyznavačů hnědého moru, jak vidíme pořád v naší veřejnoprávní televizi - jsme krajem ideálním pro turistiku, cestování a zdravý pohyb na všechny způsoby. Možná, že teď, se zahájením hlavní turistické sezóny, přijede štáb České televize do Českého Švýcarska a ukáže Čechům, co všechno nabízí Národní park České Švýcarsko, proč tu máme excelentní turistickou destinaci a proč stojí za to k nám přijet,“ věří Jana Vaňhová.

    

Připravil Zbyněk Šebesta,

oddělení tiskových informací,

kancelář hejtmana Ústeckého kraje,

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 742, sebesta.z@kr-ustecky.cz,

www.kr-ustecky.cz

 

Ve Voroněži
Zleva: zástupkyně CzechTourism Markéta Kalousková, ředitel společnosti ČŠ o.p.s. M. Mráz a ministr pro místní rozvoj

Rostislav  Vondruška při vyhlašování excelentní evropské turistické destinace v Brně.

Labský kaňon
Labský kaňon v Českém Švýcarsku

Pravčická brána
Unikátní přírodní výtvor: Pravčická brána
(Oba snímky jsou z archívu České Švýcarsko o. p. s.)

 

Krásná Lípa
Dům Českého Švýcarska na Křinickém náměstí v Krásné Lípě.
(foto -šbt-)

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 28.5.2009 / 28.5.2009 | Schváleno / Zrušeno: 28.5.2009 / 27.5.2009
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies