Orientační nabídka


 

Ruská federace, Vladimirská oblast

 

 
 

 

Rusko

 

 

Stát: Ruská federace
Název partnerského regionu: Vladimirská oblast
Centrum regionu: Vladimir
Podepsaná smlouva: 19. 5. 2017
Oblasti spolupráce: obchodně-ekonomická, vědecko-technická a investiční oblast; součinnost v oblasti zdravotnictví, kultury, školství, mládeže, sportu a energetiky 

 

 

Vývoj spolupráce s Vladimirskou oblastí:

     První kontakty s Vladimirskou oblastí byly navázány v roce 2009, kdy se delegace z Vladimiru zajímala o oblast školství a výměnných pobytů. Intenzivní vyjednávání o spolupráci a formulování memoranda však začalo nabývat reálných podob až v roce 2016 a dne 24. dubna 2017 byla finální verze memoranda schválena Zastupitelstvem Ústeckého kraje.

     Ke slavnostnímu podpisu dohody o spolupráci došlo při příležitosti 5. Vladimirského meziregionálního ekonomického fóra dne 19. 5. 2017 ve Vladimiru.

    

Konkrétní možnosti spolupráce projednával hejtman Oldřich Bubeníček s generálním konzulem Ruské federace v Karlových Varech Michailem Ledeněvem, se kterým se setkal ihned po návratu z Vladimiru. První možnosti spolupráce byly nastíněny při oficiální návštěvě delegace z Vladimirské oblasti v Ústeckém kraji na začátku října 2017. Během jednání byly nastíněny možnosti spolupráce škol, univerzit a obchodních a výrobních společností, ale i spolupráce v oblasti kultury a cestovního ruchu.

  

Dne 11. října 2017 se uskutečnila návštěva delegace Vladimirské oblasti v Ústeckém kraji. V rámci programu delegace navštívila porcelánku Český porcelán, a.s., v Dubí. V Ústí nad Labem se pak setkala primátorka družebního města Vladimir Olga Dejeva s ústeckou primátorkou Věrou Nechybovou. Na Krajském úřadu Ústeckého kraje se uskutečnil podpis Dohody o spolupráci měst Rumburk a Kiržač na další období. Spolupráce měst trvá již 30 let. Následovalo oficiální seznámení budoucích partnerských měst Krupky a Sudogdy za účasti starostů obou měst. Součástí jednání byla i prezentace Obchodní a průmyslové komory Vladimirské oblasti ohledně obchodních možností. Delegaci Vladimirské oblasti doprovázel i generální konzul Ruské federace v Karlových Varech Michail Ledeněv.


červenci 2019 podnikl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček se svým náměstkem pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zdeňkem Matoušem cestu do Vladimiru, aby se setkal s novým vedením oblasti gubernátorem Vladimirem Sipyaginem. Vedení obou regionů se shodla na podpoře investičních pobídek pro české podnikatele i v plánech na spolupráci v oblasti cestovního ruchu, kultury či sportu. V rámci výjezdu se delegace setkala i s vedením města Vladimir, které má navázané dlouhodobé partnerství s městem Ústí nad Labem, dále s českým ředitelem tamních závodů Hame Foods či navštívila vedení města Kiržač a jím organizovaný dětský letní tábor. Po svém návratu přijal hejtman na krajském úřadě 20 dětí z okresu Kiržač, které region navštívily v rámci dlouhodobé spolupráce s městem Rumburk.  


Dne 26. 4. 2021 Zastupitelstvo Ústeckého kraje na svém jednání rozhodlo o ukončení spolupráce mezi Ústeckým krajem a Vladimirskou oblastí, Ruská federace (usnesení č. 014/6Z/2021). 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Zimová
Vytvořeno / změněno: 18.10.2010 / 12.5.2021
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém