Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka

 

Kraj vyvíjí aktivity k obsazení SPZ Triangle

 
1
Za účasti hejtmanky Jany Vaňhové a dalších členů Rady Ústeckého kraje Arna Fišery a Jiřího Šulce se uskutečnilo pracovního jednání v záležitosti strategické průmyslové zóny Triangle a jejího dalšího vývoje. Zazněla rekapitulace aktivit posledního roku, kdy se podařilo oživit zájem zahraničních investorů o vstup do zóny.
 

 
 

Tisková zpráva z 7. ledna 2011

 

Činnosti vedoucí k propagaci průmyslové zóny Triangle byly korunovány úspěchem v podobě tří nových investorů. Smlouvy se společnostmi Solar Turbines a Panattoni Czech Republic Services s.r.o. byly podpesány v květnu, resp. v prosinci roku 2010. Poslední nový investor, španělská společnost Gestamp, by měla smlouvu schválenou již Zastupitelstvem Ústeckého kraje podepsat v lednu 2011.

Tím ovšem snaha o zvýšení nabídky pracovních míst na Trianglu nekončí. Jednání se zúčastnila také ředitelka odboru koordinace průmyslových zón z Czechinvestu Silvie Pochtiolová, s níž byl řešen postup přípravy dalších investic v zóně, a to přípravy infrastruktury otevírající Triangle také menším investorům. Financování této etapy přípravy zóny je věcí vyjednávání s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR.

V nejbližší době bude hejtmanka Jana Vaňhová iniciovat další schůzku se zástupci Czechinvestu. „Řešení problematiky nezaměstnanosti v Ústeckém kraji a obsazení průmyslové zóny Triangle je pro nás jednou z priorit roku 2011,“ řekla hejtmanka Vaňhová.

Zóna Triangle je umístěna v areálu bývalého vojenského letiště u Žatce. Ústecký kraj jej získal bezúplatným převodem od armády a do přípravy zóny investoval spolu se státem od roku 2002 kolem 2,5 miliardy korun. V zóně byla také v poslední době provedena asanace starých ekologických zátěží.

 

Připravila:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726

mob. 737 203 666

hanackova.m@kr-ustecky.cz

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 7.1.2011 / 7.1.2011 | Účinnost do: 31.1.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém