Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka

 

Triangle: Solar Turbines má už prvních čtrnáct zaměstnanců

 
a
Spolupráce Ústeckého kraje, vlastníka průmyslové zóny Triangle na Žatecku, a americké společnosti Solar Turbines, která je součástí koncernu Caterpillar Inc. a v dubnu příštího roku otevře v zóně nový závod, se rozvíjí zcela podle smlouvy. Potvrdili to shodně hejtmanka Jana Vaňhová a viceprezident Solar Turbines Turbomachinery Products pan Peter Taylor.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 14. ledna 2011

   Pátečního pracovního setkání se na hejtmanství zúčastnili za americkou stranu rovněž finanční ředitel společnosti Kevin Wilkinson a Christi Noel, ředitelka mezinárodních výrobních operací, za Ústecký kraj potom náměstek hejtmanky Arno Fišera a vedoucí odboru kanceláře hejtmanky krajského úřadu Aleš Konopásek. Solar Turbines postaví na Triangle zcela nové opravárenské centrum na renovace plynových turbín Caterpillaru pro značnou část Evropy i dalších kontinentů. V současné době si firma zatím pronajímá prostory od Hitachi (ta na zóně produkci ukončila), přijala prvních čtrnáct zaměstnanců, především operátorů a inženýrů, a od českých firem zakoupila za 120 mil. Kč první stroje a zařízení. Viceprezident Peter Taylor ocenil perfektní spolupráci s Ústeckým krajem „Díky ní pokračujeme v našich investičních záměrech podle plánu. Například ještě letos budou v zahraničí proškoleni první noví zaměstnanci, do konce roku jich budeme mít 42, platí také termín otevření nového centra –duben roku 2012. Vyslovuji obdiv odborné kvalitě a erudici nových zaměstnanců.“

   Aby mohly začít práce v areálu k 1. březnu 2011, udělil dnes Ústecký kraj souhlas k provedení terénních úprav a zemních prací na pozemcích, které podle smlouvy zakoupí Solar Turbines v souladu se smlouvou o smlouvě budoucí z 5. 5. 2010.  Pravomocné stavební povolení na výstavbu celého výrobního závodu lze očekávat maximálně v řádu týdnů. „Toto naše povolení, které je zcela v souladu s právem a ustanoveními smlouvy, pomůže nadále pokračovat v Triangle podle harmonogramu,“ řekla hejtmanka Jana Vaňhová. „Děkuji vám, představitelům společnosti, za vaši investorskou solidnost a nábory pracovníků a nabízím k využití sedm volných bytů v Chomutově, které tam zbyly po Hitachi a jsou blízko Triangle.“ Viceprezident Taylor tuto nabídku přivítal, neboť pronájem bytů bude pro Solar Turbines rozhodně ekonomicky výhodnější, než ubytování v hotelech.   

   V průběhu setkání seznámil vedoucí odboru KH Aleš Konopásek zástupce investora s organizačními změnami v záležitostech krajské strategické průmyslové zóny. Od letošního roku je Triangle v kompetenci samostatného oddělení zmíněného odboru.

Připravil Mgr. Zbyněk Šebesta,

oddělení tiskových informací,

kancelář hejtmana Ústeckého kraje,

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 742, sebesta.z@kr-ustecky.cz,

www.kr-ustecky.cz

1
Z pracovního setkání na ústeckém hejtmanství

2
Zleva Christi Noel, Peter Taylor a Kevin Wilkinson

3
Zleva: Arno Fišera, hejtmanka Jana Vaňhová a Aleš Konopásek

4

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 14.1.2011 / 14.1.2011 | Schváleno / Zrušeno: 14.1.2011 / 13.2.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém