Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

„Česko jede“ mapuje cyklostezky Ústeckého kraje

 
001
Česko jede se zaměřuje na komplexní podporu cykloturistiky a dalších sportů v České republice. Cílem je zejména poskytnout přehledné a kvalitní informace českým a zahraničním cyklistům o možnostech vyžití ve všech regionech ČR.
Tisková zpráva z 5. ledna 2012
 

 
 

Centrum dopravního výzkumu v.v.i. v rámci národní cyklostrategie připravuje projekt www.ceskojede.cz, který implementuje ověřené metody a značení Nadace SchweizMobil www.schweizmobil.ch, což je švýcarský celonárodní velmi dobře propracovaný systém tras pro pěší, cyklistiku, horská kola a in-line bruslení.

„Spolupráce na projektu ‚Česko jede‘ je pro Ústecký kraj v souladu s ambicí nabízet na jednom místě top cykloturistickou nabídku kraje. Plánujeme propojení webových portálů www.branadocech.cz a www.ceskojede.cz, přičemž by byla využita orientace na společné typy cílových skupin, pro něž jsou připraveny cyklomarketingové produkty,“ sdělil ke spolupráci na projektu radní pro regionální rozvoj a cestovní ruch Radek Vonka a pokračuje: „Projektu jsme vyslovili podporu i hejtmanským dopisem senátnímu výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice, jemuž byl projekt představen na podzim roku 2011. V dopise vyjadřujeme naší vůli ke spolupráci.“

V říjnu 2011 se poprvé pět krajů prezentovalo na cyklistickém veletrhu Bike Brno ve společném stánku pod značkou „Česko jede“. Úspěch akce byl dán provázaností nabídky a možností cíleného marketingu. Vzhledem k velkému zájmu veřejnosti se další společná prezentace uskuteční na veletrhu FOR BIKES v březnu 2012.

„V první fázi připravíme pro projekt, respektive pro jeho webové stránky, nabídky čtyř páteřních cyklotras Ústeckého kraje, t. j.  Labské stezky, Cyklostezek Ohře a Ploučnice a Krušnohorské magistrály,“ dodal Vonka.

Půjde o představení cyklotras jako tipů pro dálkové cyklisty či pro návštěvníky regionu, a to třeba i s malými dětmi. V „nabídce“ cyklotras se zájemce dozví o jejich délce, průběhu, povrchu, náročnosti. Stranou nezůstane ani informace o zajímavostech, informačních centrech a lákat k návštěvě budou propagační fotografie z konkrétní cyklotrasy.

 

První přehledy cyklotras pro  www.ceskojede.cz budou zpracovány v lednu 2012.

 

Zpracovala: Bc. Ellen Herzogová, oddělení regionálního rozvoje a cestovního ruchu Ústeckého kraje

01

01
Cyklistice se ráda věnuje i hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.

02

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 5.1.2012 / 5.1.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém