Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka

 

Krajští radní ocenili aktivitu teplických žáků

 
001
Ředitele teplického gymnázia Zdeňka Bergmana a zástupce občanského sdružení Pro Arte Beuronensis Martina Hnyka dnes přijali radní pro kulturu, památkovou péči a sociální oblast Jana Ryšánková a radní pro školství, mládež a sport Petr Jakubec, aby společně jednali o budoucnosti unikátní Beuronské kaple.
Tisková zpráva ze 6. února 2012
 

 
 

Beurenská kaple je součástí Gymnázia Teplice, ve které pořádá občanské sdružení Pro Arte Beuronensis pravidelně výstavy, koncerty a další doprovodné akce. Sdružení je v tomto směru unikátní zejména proto, že jej tvoří absolventi i současní studenti školy, kterým není kaple lhostejná. „Rádi bychom, aby se z kaple stalo jakési kontaktní centrum gymnázia, kde by se mohla pořádat celá řada akcí a také třeba slavnostně předávat maturitní vysvědčení,“ řekl při jednání Martin Hnyk z občanského sdružení, kterému se již podařilo sehnat peníze na novou podlahu a výměnu oken. Nyní je potřeba sehnat prostředky na výmalbu a potřebné zázemí, celkem se jedná o 14 až 15 milionů korun.

 

Oba krajští radní velmi oceňovali iniciativu studentů. „Velmi mě těší, že se mladí lidé zajímají o památku ve svém městě a dělají vše, co mohou, aby se jim podařilo sehnat peníze na postupnou obnovu,“ řekla Jana Ryšánková, kterou doplnil Petr Jakubec: „Velmi za to studentům děkuji a mohu za sebe slíbit, že budeme aktivity občanského sdružení podporovat tak, jak nám to naše možnosti dovolí.“  Občanské sdružení se chce pokusit získat peníze na další nutné opravy z evropských fondů.

 

Občanské sdružení se od roku 2006 dlouhodobě stará o Beuronskou kapli Gymnázia Teplice. Jeho cílem je opravit a zpřístupnit široké veřejnosti Beuronskou kapli. Sdružení doposud zajistilo (s velkou pomocí Gymnázia Teplice) 4 miliony korun na rekonstrukci podlahy, štuků a elektroinstalace. Také vlastními silami postavilo dřevěné vázané lešení, aby měli restaurátoři přístup k unikátním výmalbám. Každoročně pořádá kolem 15 akcí, zejména Noc kostelů, Evropský týden kulturního dědictví nebo vánoční koncerty a půlnoční mši. Od příštího roku začne, ve spolupráci s Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, s Univerzitou Karlovou v Praze a Národním památkovým ústavem v Ústí nad Labem restaurace stropu kaple.

 

Připravila:

Mgr. Alena Tichá

oddělení tiskových informací

Kancelář hejtmana Ústeckého kraje

Tel.: 475 657 741, 734 412 962

ticha.a@kr-ustecky.cz

 

01
Jana Ryšánková a Petr Jakubec se podrobně seznámili s činností občanského sdružení Pro Arte Beuronensis,...

02
...které jim představili ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman (vlevo) a Martin Hnyk.

03

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 6.2.2012 / 6.2.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém