Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka

 

Projekt pro revitalizaci rašelinišť v Ústeckém kraji

 
a
Závěrečná konference projektu „Revitalizace rašelinišť mezi Horou Sv. Šebestiána a Satzung“ za účasti odborníků Ústeckého kraje a z německého Saska ukončila 1. etapu této mezinárodní akce.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 8. března 2012

   Ve středu  7. března 2012 se v prostorách Střediska knihovnických služeb v Chomutově konala závěrečná konference k projektu revitalizace rašelinišť. Na tomto přeshraničním projektu spolupracují partneři ze Saska (Zweckverbrand Naturpark Erzgebirge Vogtland, Landesdirektion Chemnitz, Landesamtn für Umwelt, Landwirtschaft und Geologie) a za českou stranu se zúčastňuje Ústecký kraj. Cílem projektu v první etapě byla vzájemná spolupráce na přípravných pracích revitalizace rašeliništních biotopů, které jsou významnými ekosystémy z pohledu biodiverzity i klimatu. Více informací o projektu naleznete na stránkách http://www.kr-ustecky.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=450018&id=1655804&p1=184573.

   Na konferenci byly představeny výsledky dílčích průzkumu z jednotlivých zkoumaných oblastí. Přednášky českých a německých odborníků byly zacíleny zejména do oblastí hydrogeologie a přírodovědných průzkumů rašelinišť. Vedle průzkumných prací byly prezentovány první návrhy konkrétních revitalizačních opatření, která by se měla realizovat v druhé etapě.

   Při konferenci byla oficiálně představena putovní výstava objasňující význam rašelinišť, jejich historii a důležitost jejich revitalizací. Tato výstava se nyní přesune do hlavní budovy druhého patra Krajského úřadu Ústeckého kraje v ul. Velká Hradební, Ústí n. L., kde bude k prohlédnutí od 12. března do 28. března. Pokud se zajímáte o přírodu Krušných hor, jste srdečně zváni. 

1

2

3

4

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 8.3.2012 / 8.3.2012 | Schváleno / Zrušeno: 8.3.2012 / 7.4.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém