Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Logická olympiáda pokračuje krajským kolem

 
a
Krajským kolem bude v pátek 2. listopadu v Obchodní akademii a jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky v Ústí nad Labem, v budově v ulici Národního odboje 17 na Střekově, pokračovat pátý ročník oblíbené Logické olympiády, kterou již tradičně organizuje Mensa ČR.
 

 
 

Tisková zpráva ze 2. listopadu 2012

Zmíněná škola se sídlem v Pařížské ul. v Ústí nad Labem je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, jenž soutěž také spolu se Statutárním městem Ústí n. L. finančně podpořil a záštitu nad páteční krajskou akcí převzala hejtmanka Jana Vaňhová.  Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování. Logická olympiáda si za svou historii získává stále větší oblibu. „Letos bylo registrováno celkem 32 190 soutěžících z 1 660 škol z celé republiky,“ informovala Iva Berčíková, koordinátorka krajského kola soutěže v Ústeckém kraji.

Soutěžící rozdělení do tří kategorií přitom nejprve absolvovali nominační kola, v nichž on-line vypracovávali nejrůznější slovní přesmyčky, číselné řady a jiné logické problémy. Konkrétně v Ústí nad Labem postoupilo do krajského kola 150 nejlepších z 2 269 dětí a studentů z celého kraje. Nejčastěji se v něm představí žáci a studenti ZŠ E. Krásnohorské a Gymnázia Jateční ul.  Nejúspěšnější řešitelé postoupí do celorepublikového finále, které se uskuteční 26. listopadu v Míčovně Pražského hradu. Generálními partnery soutěže jsou v letošním roce poprvé Nadace The Kellner Family Foundation a osmileté gymnázium Open Gate. Logická olympiáda 2012 je realizovaná také s podporou Nadace OKD.

 

Kontakt:

Iva Berčíková

Krajská koordinátorka Logické olympiády 2012

tel.  602 840 526

e-mail: usteckykraj@logickaolympiada.cz

www.logickaolympiada.cz

www.mensa.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 2.11.2012 / 2.11.2012 | Schváleno / Zrušeno: 2.11.2012 / 1.12.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém