Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Zahájení turistické sezony v Ústeckém kraji a křest druhého čísla magazínu Brána na lodi Porta Bohemica

 
1
Se začátkem turistické sezony se pojí každoroční křest nového čísla magazínu Brána, který příznačně proběhl začátkem týdne na palubě turistické lodi Porta Bohemica. Vzhledem k velkému úspěchu prvního čísla magazínu, který nedávno získal od poroty PR klubu Zlatý středník v soutěži o Nejlepší firemní publikaci roku 2012 razítko vysoké profesionální úrovně v kategorii Nejlepší firemní profil Top rated, bylo druhé číslo turisty netrpělivě očekáváno. K dostání bude v informačních centrech Ústeckého kraje a sídlech destinačních agentur.
 

 
 

„V magazínu Brána se pojí turistické informace s poutavými příběhy a dá se říci, že je výkladní skříní cestovního ruchu v Ústeckém kraji,“ uvedl ke křtu nového čísla radní Ústeckého kraje pro regionální rozvoj, zahraniční vztahy a cestovní ruch Jan Szántó a dodává: „Letošní sezona se ponese v duchu cykloturistiky, čeká nás otevření posledních úseků Labské stezky, dokončuje se důležité propojení měst Děčín a Ústí nad Labem a přibudou i nové kilometry stezky na Litoměřicku. Labskou stezku vnímám především jako mezinárodní trasu vedoucí přes Drážďany a končící až v Hamburku. Ideální propojení cykloturistiky u nás a v sousedním Sasku zaručuje příliv návštěvníků do Ústeckého kraje, kde mohou čerpat z široké turistické nabídky. Na Labskou stezku navazují cyklostezky Ploučnice, Ohře a Krušnohorská magistrála. Ploučnice bude stejně jako Labská stezka dokončena letos a je spojnicí Ústeckého a Libereckého kraje, na Krušnohorské budou opraveny některé staré a zprovozněny nové úseky. Ohře bude letos kompletně proznačena číslem 6 a začne spolupráce s Karlovarským krajem na jednotné propagaci.

Během plavby po Labi byly představeny novinky, se kterými přichází Ústecký kraj v roce 2013, aby společně s destinačními managementy čtyř destinačních agentur Ústeckého kraje, jimiž jsou České Švýcarsko, České středohoří, Krušné hory a Dolní Poohří, rozšířil a zkvalitnil nabídku turistické nabídky na svém území.

České Švýcarsko

Mezi novinky letošní sezony patří zpřístupnění nové vyhlídky na Malé Pravčické bráně. Tradiční jsou zážitkové výlety s certifikovaným průvodcem, například Autobusem o prázdninách do Saského Švýcarska, Tramvají do skal, Parníkem ze skal, Po skalních římsách na Šrámové kameny, Parním vlakem do skalního hradu, Proplujeme Křinicí k sousedům a Za tajemstvím do Jetřichovických skal. Oblíbené jsou fotografické workshopy v Českosaském Švýcarsku pod vedením Václava Sojky a Petra Jana Juračky, lezecké programy s průvodcem po zajištěných cestách (via ferrata) v Českosaském Švýcarsku nebo zážitkové programy pro děti všech věkových kategorií v Domě Českého Švýcarska. „Bez dopravy to nepojede“ je motto, v jehož duchu je koordinována turistická doprava v Českém Švýcarsku. Kromě turistické autobusové linky Děčín – Hřensko – Jetřichovice – Krásná Lípa je letos nově zavedena víkendová linka Česká Kamenice – Janov – Hřensko. Neméně důležité jsou pravidelné plavby po Labi na lodi Poseidon z Děčína až do Drážďan nebo víkendový provoz vlaku Krásná Lípa – Mikulášovice.

České středohoří

Jak již bylo zmíněno, zásadní aktivitou je pro letošek marketingová a propagační podpora Labské stezky. Během měsíce května vyjde časopis Výletník, který nabídne nejen prezentaci cílů, památek a možností trávení volného času, ale i popis úseků Labské stezky v celém kraji od Štětí (Hněvic) po Děčín včetně přehledu kontaktů, odboček a problematických míst. Tento materiál bude vydán také samostatně jako příloha distribuovaného katalogu Elberadweg Handbuch 2013. Na dominantě Českého středohoří Milešovce je zprovozněno nové turistické zázemí s restaurací a bude otevřeno denně po celou sezonu.

Krušné hory

Pro tento rok je pro turisty připravena "Naučná stezka Nový plavební kanál" vedoucí podél plavebního kanálu od Flájské přehrady až po ústí do Freiberské muldy. Jde o projekt Lesů ČR a německých partnerů, který by měl připomenout historii plavení dřeva v Krušných horách. Podél tzv. "Nového plavebního kanálu" vzniká naučná stezka, která ukazuje mistrovství stavitelů ze 17. století a která vede turisty 23 km cestou uprostřed krásné krajiny Krušných hor. Další novinkou pro Krušné hory je vznik nového turistického informačního střediska na Lesné.

Dolní Poohří

Novou expozici je možné navštívit v gotickém hradu v Kadani, jenž spravuje Městské muzeum Kadaň a nesmíme opomenout nové prohlídkové okruhy a suvenýry Chrámu Chmele a Piva v Žatci. Další novinkou letošní sezony je turistická slevová 4K karta Dolního Poohří. Je to obdoba 3K karty, která nese nový název, jenž značí 4 kameny loga Brány do Čech. Uvedení do prodeje bude na začátku května a lze s ní získat zvýhodněné vstupy do zámků, muzeí, sportovních zařízení, zooparku a dalších asi 30 turistických atraktivit v oblasti Dolního Poohří a Krušnohoří. Novinkou je, že bude pouze jeden typ, a to 3denní s cenovým rozpětím 190 - 590,- Kč. Také její získání bude nové a věříme, že i snazší pomocí SMS služby. Projekt 4K karty je podpořen z ERDF Fondu malých projektů Cíle3/Ziel3 Euroregionu Krušnohoří pod číslem 0636.02/190213/1/06.

Připravila: Ellen Herzogová, odbor RR

 

1
Představení novinek turistické sezony se ujal radní ústeckého kraje pro regionální rozvoj, zahraniční vztahy a cestovní ruch Jan Szántó

2
Křest magazínu Brána 2

 

3
 Jiří Válka z oddělení cestovního ruchu s novým číslem magazínu Brána 2

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 2.5.2013 / 2.5.2013

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém