Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka

 

Ústecký kraj se prezentoval na veletrhu PAMÁTKY 2013 v Praze

 
1
Ústecký kraj se zúčastnil specializovaného veletrhu PAMÁTKY 2013 v Průmyslovém paláci na Výstavišti v Praze - Holešovicích. V rámci veletrhu byla představena první část putovní výstavy Sláva krušnohorského hornictví, která má za cíl upozornit na aktuální nominaci vybraných hornických památek v Krušných horách na Seznam světového dědictví UNESCO a propagovat bohatou minulost těžby drahých a obecných kovů v tomto regionu.
Tisková zpráva ze dne 8. října 2013
 

 
 

Výstavní stánek byl pro tyto účely obohacen výstavkou hornických kahanů, ze sbírky pana Pavla Chaloupky z prohlídkové štoly Lehnschafter v Mikulově. Projekt výstavy je realizován prostřednictvím programu přeshraniční spolupráce Cíl 3/Ziel 3.

Na stánku Ústeckého kraje se, mimo jiné, promítaly fotografie historických objektů před opravou a po její realizaci. V mnoha případech se jednalo o památky, jejichž obnova byla realizována prostřednictvím krajského dotačního Programu na záchranu a obnovu kulturních památek a Programu na záchranu a obnovu drobných památek a architektury dotvářející krajinu Ústeckého kraje.

Návštěvníci si mohli odnést celou řadu zajímavých propagačních materiálů, avšak i metodickou pomoc od odborných pracovníků odboru kultury a památkové péče v případě, že vlastní památku na území našeho kraje. Rady směřovaly především na možnosti čerpání dotací a způsoby rekonstrukce památkových objektů.

Ústecký kraj je region se zajímavou minulostí a množstvím kulturních památek, které představují obrovský potenciál pro rozvoj cestovního ruchu. Účast na veletrhu je tak jednou z možností, jak toto bohatství představit široké veřejnosti.

Připravil: Adam Šrejber, odbor kultury a památkové péče

Kontakt:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.:   +420 475 657 726

Mob.:+420 737 203 666

Mail:   hanackova.m@kr-ustecky.cz

 

1

2

1

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 8.10.2013 / 8.10.2013

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém