Orientační nabídka


 

Mezinárodní matematická soutěž Adama Riese zná české úspěšné řešitele

1
Letošní ročník mezinárodní matematické soutěže Adama Riese se blíží do finále. Po školních kolech se konalo na Podkrušnohorském gymnáziu v Mostě národní kolo, kterého se zúčastnilo 31 studentů prim gymnázií Ústeckého kraje. Deset z nich, mezi nimi i Jakub Dobrovský z mosteckého gymnázia, postupuje do závěrečného kola, kde se utkají se studenty z Bavorska, Saska a Durynska. Vítězem se stal Nguyen Huu Quy z Gymnázia Rumburk, jako druhá se umístila Anna Kimlová z Ústí nad Labem.
 

 
 

Tato soutěž se u našich západních sousedů těší velké vážnosti. Prvního kola se ve spolkových zemích Sasko, Bavorsko a Durynsko účastní více než 1500 studentů. Příklady, které musí studenti řešit, jsou svou povahou a velmi často i odkazy na historické reálie 16. století netypické pro běžnou matematiku probíranou v současném českém školství.

 

Program soutěže byl slavnostně zahájen vystoupením pěveckého sboru mosteckého gymnázia SMoG, projevy ředitele školy Mgr. Karla Vacka a zástupců Svazu Adama Riese dr. Normana Bitterlicha a Dorit Friedemann. Večerní část programu byla tvořena historicko-matematickým výkladem Adama Riese (dr. Normana Bitterlicha) a řešením matematických úloh a hlavolamů.

 

Páteční program byl věnován samotné matematické soutěži, vyhodnocení vypracovaných řešení, vyhlášení výsledků a předání cen soutěžícím.

 

Poděkování patří nejen všem soutěžícím za účast v dvoudenním programu a za zájem o řešení úloh, ale i Ústeckému kraji, statutárnímu městu Most a společnostem United Energy, ČPP, Inelsev a Selex za jejich podporu zdárného průběhu soutěže.

 

Připravil:

Mgr. Karel Vacek

ředitel školy

Podkrušnohorské gymnázium, Most, příspěvková organizace

1

2

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 17.4.2014 / 17.4.2014
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém