Orientační nabídka


 

Turistická sezona v Krušných horách startuje

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
01
Krušné hory jsou v letních měsících oblíbenou destinací pro cyklistiku i pěší turistiku. Cykloregion Krušné hory nabízí síť šesti set kilometrů okružních cyklotras na české i německé straně Krušných hor. Krása vodních přehrad, rašelinišť a skalních útvarů i divokost horských luk je pro mnohé ještě stále neobjevenou oblastí a pro pěší a především cyklisty představuje ideální místo k objevování zapomenutých koutů.
Tisková zpráva ze dne 10. května 2016
 

 
 

Turistickou sezonu pro cyklistiku i pěší turistiku zahajuje Destinační agentura Krušné hory ve spolupráci s partnery 14. a 15. května. Sobotní akce se koná v Lesné v Krušných horách. Připravena je Férová snídaně z místních produktů, která se uskuteční v prostorách Krušnohorského lidového domu a okolních lukách pod vedením členek Horského klubu Lesná v tradičních krušnohorských krojích.

Cyklisté mohou pořádat vyjížďky po Krušnohorské magistrále v okolí Lesné v různě náročných okruzích. Po Krušných horách je provedou cykloprůvodci, kteří jim ukážou nejen tu nejvhodnější trasu, ale také upozorní na přírodní zajímavosti v okolí cyklostezek. Pro pěší turisty je určena výuka nordic walking chůze.

Na své si přijdou také děti, které se mohou zúčastnit soutěže zručnosti na horských koloběžkách. Po celý den bude možné ve stáncích nakoupit regionální certifikované produkty. Vyzkoušet si mohou návštěvníci areálu jízdu na elektrokolech, případně si půjčit kola v mobilní cyklopůjčovně. Pro všechny turisty i cyklisty je určen koncert kapely Nebe. Sobotní den bude zakončený táborákem. Na Lesnou budou vypraveny rekreační autobusové linky z Duchcova, Bíliny, Jirkova a Litvínova. V místě je možné parkovat, případně se ubytovat.

Zahájení turistické sezony v Krušných horách pokračuje také v neděli. Tentokrát se turisté sejdou na Moldavě. Tady je zahájení turistické sezony spojeno s oslavami výročí 670 let od první písemné zmínky o Moldavě. V rámci zahájení turistické sezony bude slavnostně otevřeno Malé moldavského muzea v Knihovně A. Branalda na Moldavě. Hlavním turistickým lákadlem je ale HUDY Moldavský půlmaraton horský kros přes Pramenáč trasy (24km/14km/6km), také jako nordic walking, či běh se psem. K dobré náladě přispěje kapela Pumpičky a ventilky a Divadlo Mazec.

Plakát
Pozvánka na akci

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 10.5.2016 / 10.5.2016 | Zveřejnit od-do: 10.5.2016-9.6.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies