Orientační nabídka


 

Silnice, železnice, řeka - kombinovaná doprava je cestou budoucnosti

cc
Praktické využití a kombinace nejrůznějších typů doprav při manipulaci s produkty chemického průmyslu, to bylo téma „1. Dissemination Conference – Project ChemMultimodal“, kterou hostil Ústecký kraj jako jeden z partnerů projektu. Celkem třináct partnerů ze sedmi evropských zemí se sešlo ve středu 19. dubna v Ústí nad Labem, aby hledali cesty k zefektivnění přepravy nákladů (i nebezpečných) s cílem zlepšit dopady dopravy na životní prostředí a bezpečnost.
 

 
 

Hosty konference přivítal hejtman Oldřich Bubeníček: „Jsme region s bohatou průmyslovou tradicí, ve které hraje právě chemický průmysl jednu z hlavních rolí. Jsme region příhraniční s železničním i silničním napojením na hlavní evropské koridory. Také řeka Labe může být využívána k přepravě nejrůznějších komodit. Problematika bezpečné a efektivní přepravy surovin či výrobků chemického průmyslu je pro nás tedy důležitá. Již v roce 2008 jsme se aktivně zapojili do projektu ChemLog, který se zabýval logistikou chemikálií ve střední a východní Evropě. Následoval projekt ChemLog T&T, kde šlo především o bezpečnost a monitoring přepravy využitelný při krizovém řízení. Projekt ChemMultimodal je logickým vyústěním práce předchozích let."

Vedoucím partnerem projektu je Ministerstvo pro ekonomiku, vědu a digitalizaci Saska - Anhaltska. Na konferenci vystoupili také představitelé dalších partnerů, např. Svazu chemického průmyslu ČR a Ministerstva pro místní rozvoj a dopravy Saska - Anhaltska.

Konferenci si nenechala ujít řada domácích i zahraničních odborníků z oblasti dopravy a chemického průmyslu.

Projekt ChemMultimodal je zaměřen na problematiku kombinovaných přeprav, růst jejich podílu a převod dopravy ze silnice na železnici, případně řeku. Hlavním cílem je propagace multimodální dopravy chemického zboží koordinací a usnadněním spolupráce mezi chemickými společnostmi, specializovanými dodavateli logistických služeb, operátory na terminálech a veřejnými orgány v chemických regionech ve střední Evropě. Dále chce např. podpořit rozšíření počtu kontejnerových vlaků a vybavení koridorů pro přepravu nebezpečného zboží či nové systémy překladišť a provoz na terminálech vedoucí ke snížení emisí skleníkových plynů.

Podrobnosti k projektu, dokumenty a plánované aktivity naleznete v této části krajského webu:

http://www.kr-ustecky.cz/chemmultimodal/ms-227454/p1=227454

ch

 

sch

 


cc
Hejtman Oldřich Bubeníček (vpravo) v diskuzi s odborným expertem projektu ChemMultimodal, Janem Sixtou, který konferenci moderoval

 

cc
Hejtman v rozhovoru se sekretářem Svazu chemického průmyslu ČR Ladislavem Špačkem

 

cc
Úvodní slovo patřilo představiteli Ústeckého kraje, který konferenci jako jeden z partnerů hostil, hejtmanovi Oldřichu Bubeníčkovi

 

cc
Olaf Kreutzmann, Ministerstvo pro regionální rozvoj a transport (Sasko - Anhaltsko)

cc

 

cc
Andreas Fiedler, Institute for Structural Policy and Economic Development

 

cc

 

cc
Nadine Moritz z Rakouska představila další plánované fáze projektu

 

cc
Ladislav Špaček rekapituloval aktivity SCHP ĆR

cc

 

 

cc
Novinářský brífink s aktéry konference

 

cc
Novinářský brífink s aktéry konference

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 19.4.2017 / 19.4.2017
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies