Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Program Chytré hlavy pro sever podpořil technické a přírodovědné vzdělávání středoškoláků z Mostu

 
Podpora vzdělávání
Nové pomůcky na výuku přírodovědných předmětů předvedli žáci Vyšší odborné školy ekonomické, sociální a zdravotnické, Obchodní akademie, Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy v Mostě zástupcům Vršanské uhelné, a.s.
Tisková zpráva ze dne 12. února 2018
 

 
 

Žáci oboru Zdravotnického lycea odprezentovali přítomným, mezi kterými byl také předseda Výboru pro zdravotnictví Pavel Csonka a vedoucí školského odboru Dagmar Waicová, novou meteostanici, která bude umístěna na zahradě školy. Hodnoty, které meteostanice zaznamenává, budou vyobrazeny na vnitřním okruhu televize školy. Se získanými hodnotami budou pracovat žáci v hodinách biologie a fyziky.

Žáci z 1. ročníku oboru Pedagogické lycea se pro změnu pochlubili modely sestavenými z klasických mechanických dílů stavebnice Merkur, sloužících pro názornou demonstraci fyzikálních jevů, či modely na dálkové ovládání. Studenti 2. ročníku předváděli své dovednosti při sestavování elektronických obvodů se zapojením polovodičových prvků a jejich využití v praxi.

Všechny nové učební pomůcky byly pořízeny z grantového programu Chytré hlavy pro sever na podporu technického a přírodovědného vzdělávání od Vršanské uhlené a.s. Její generální ředitel Vladimír Rouček pozitivně hodnotil přístup školy a aktivity žáků v oblasti přírodovědného vzdělávání. Na závěr řekl: „Velice se mi líbí, že se škola neustále dynamicky rozvíjí a klade na sebe vyšší a vyšší nároky“.

Zpracovala: PaedDr. Soňa Valušková, zástupkyně ředitelky školy


01
Žákyně zkoušely učební pomůcky v praxi.

02

03

04
Akce se zúčastnila vedoucí školského odboru Dagmar Waicová (uprostřed).

 

 

 

 
 
 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 12.2.2018 / 12.2.2018 | Zveřejnit od: 12.2.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém