Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
ODPOVĚĎ pro Pavla Přibyla, MF Dnes, 10.10.2019
 

 
 

Dotaz (v původním znění):

 

1.  V březnu jsem psal článek o tom, že kraj neuspěl s žádostí o dotaci na obnovu muzea v Krupce. Bylo mi řečeno, že kraj musí přepracovat projektovou dokumentaci. Ta už je údajně hotová. Jaký bude tedy nyní další postup?

2. Kdy konkrétně by mělo dojít k rekonstrukci muzea? Stihne se rekonstrukce zahájit ještě v letošním roce, jak sliboval starost Krupky Zdeněk Matouš? 

3. Jaké jsou předpokládané náklady rekonstrukce a co konkrétně projde úpravou (dle projektu)?

4. Bude kraj zkoušet žádat o jinou dotaci nebo bude rekonstrukci muzea hradit z vlastních zdrojů?

5. Zaslechl jsem, že část sbírek v muzeu byla rozkradená. Můžete tuto informaci potvrdit nebo vyvrátit? Řešíte tuto událost s policií ČR? Případně, co konkrétně se ztratilo?


Odpověď:

Dobrý den, 

posílám odpovědi na vaše dotazy. ​

1.     V březnu jsem psal článek o tom, že kraj neuspěl s žádostí o dotaci na obnovu muzea v Krupce. Bylo mi řečeno, že kraj musí přepracovat projektovou dokumentaci. Ta už je údajně hotová. Jaký bude tedy nyní další postup?

Projektová dokumentace expozic byla přepracována a je potřeba ještě provést úpravy stavební části. Při prohlídce na místě v září 2019 bylo zjištěno, že jsou vážně staticky narušeny některé klenby v objektu. Vzhledem k tomu, že v jednom případě reálně hrozí její částečné zborcení, byl na místě dohodnut další postup zabezpečení objektu. Po provizorním zajištění bude zpracován statický posudek a teprve z tohoto vyplynou další potřebné stavební úpravy, které bude nutno zapracovat do projektové dokumentace. Přesný rozsah bude znám až po zpracování posudku.

2.     Kdy konkrétně by mělo dojít k rekonstrukci muzea? Stihne se rekonstrukce zahájit ještě v letošním roce, jak sliboval starost Krupky Zdeněk Matouš? 

Vzhledem k výše uvedenému nebude rekonstrukce objektu zahájena v letošním roce. Teprve po dopracování projektové dokumentace a případném odsouhlasení stavebním úřadem bude možno zahájit veřejnou zakázku na stavební práce, to také po odsouhlasení orgánů Ústeckého kraje. 

 

3.     Jaké jsou předpokládané náklady rekonstrukce a co konkrétně projde úpravou (dle projektu)?

Předpokládané náklady na vnitřní expozice činí cca 20 mil. Kč, náklady na stavební část budou známé až po zpracování statického posouzení a dopracování projektové dokumentace. 

4.     Bude kraj zkoušet žádat o jinou dotaci nebo bude rekonstrukci muzea hradit z vlastních zdrojů?

Zatím je plánována investice z vlastních zdrojů kraje.

5.     Zaslechl jsem, že část sbírek v muzeu byla rozkradená. Můžete tuto informaci potvrdit nebo vyvrátit? Řešíte tuto událost s policií ČR? Případně, co konkrétně se ztratilo? 

Jde o absolutní dezinformaci. Expozice v Muzeu Krupka, tedy v pobočce Regionálního muzea v Teplicích, byly uzavřeny ke konci ledna 2018. Při uzavření pobočky a expozic proběhly řádné inventury vystavených a umístěných sbírkových předmětů, které má muzeum jednoznačně doložené v dokumentaci. Část exponátů byla na žádost města Krupky zapůjčena na časově omezenou výstavu v nově otevřeném Infocentru Hornické kulturní krajiny Krupka v Husitské ul. (naproti muzeu). Všechny ostatní exponáty, až na 4 rozměrné výjimky, byly transportovány do depozitářů teplického muzea, kde jsou nyní řádně uloženy. Nedošlo k žádné disproporci v evidenci ani v počtu vystavených a posléze uložených předmětů.
Jednoznačně tak vyvracíme informaci, že by část sbírek v muzeu byla rozkradená. S Policií ČR tak nebyla řešena žádná taková událost.

 

Připravila:

Ing. Lucie Dosedělová, tisková mluvčí
oddělení mediální komunikace

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 741

mob. +420 723 520 855

dosedelova.l@kr-ustecky.cz

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Jenny Strycharzová
Vytvořeno / změněno: 11.10.2019 / 11.10.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém