Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Budoucí zubní technici ukázali na mezinárodní soutěži Ústecký Dent svůj um

 
Ústecký Dent 2020
Letošní 4. ročník soutěže Ústecký Dent se uskutečnil v Ústí nad Labem za účasti soutěžících z celé ČR v rámci studijních oborů Asistent zubního technika a Diplomovaný zubní technik. Mezinárodní rozměr dodali celé akci účastníci z Německa a Slovenska.
Tisková zpráva ze dne 16. ledna 2020
 

 
 

Soutěžní den na ústecké Vyšší odborné škole zdravotnické a Střední škole zdravotnické zahájila ředitelka Miroslava Zoubková. Na řadu pak přišla první disciplína – kresba, tentokrát žvýkací plochy druhého dolního premoláru (dolní pětky). V druhé disciplíně se modelovaly horní moláry (šestky a sedmičky). Jednalo se o precizní voskovou modelaci a také o to, co nejlépe vystihnout morfologicky jejich přirozenost. K dispozici měli účastníci speciální pomůcky, které poskytli pro tento účel sponzoři. Bez nich a přispění Krajského úřadu Ústeckého kraje by se nemohla tato akce uskutečnit.

Hodnotící komise složená z odborníků z praxe měla opravdu složitý úkol vybrat a ocenit nejlepší práce. Všechny byly na velmi profesionální úrovni. První místo v kategorii kresba obsadila Lucie Jalušková z pořádající školy, druhé místo patřilo Praze, třetí Nymburku. V modelovacích technikách se nejlépe umístila Denisa Kašáková z Karlových Varů, druhou pozici obsadila Ostrava - Vítkovice a třetí opět Karlovy Vary.

Po celkovém součtu všech bodů se stala nejúspěšnější školou SZŠ a VOŠZ z Karlových Varů. Pořádající škola obsadila velmi těsně druhou příčku. Vítězové obdrželi od zástupců podporovatelů hodnotné ceny. Ocenění předávali předseda výboru pro zdravotnictví Pavel Csonka a vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Dagmar Waicová.

01
Slavnostního vyhlášení výsledků se zúčastnila vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Dagmar Waicová (druhá zprava) a předseda výboru pro zdravotnictví Pavel Csonka

02
Jednou z disciplín byla modelace

 

03
Další pak kreslení

 

04
Na prvním místě v kresbě se umístila Lucie Jalušková z pořádající školy (uprostřed)

 

05
První v modelaci byla studentka karlovarské zdrávky Denisa Kašáková (uprostřed). Foto 5x: Blanka Nováková

 

 


 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 16.1.2020 / 16.1.2020 | Zveřejnit od: 16.1.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém