Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Týden očima hejtmana Jana Schillera 26. dubna – 2. května

 
hejtman
Letošní pálení čarodějnic jsme každý oslavili ve skromném kruhu, často pouze se svými rodinami. Víte, že tato tradice navazuje na zvyky z dob dávno minulých, které měly zajistit lidem hojnost, zdraví a prosperitu po celý rok? Ať už jste tedy filipojakubskou noc slavili jakkoli, přeji vám, abyste zbytek roku strávili ve zdraví a pohodě.
Tisková zpráva ze dne 3. května 2021
 

 
 

Poslední dubnový týden se toho opět událo mnoho. Kromě pondělního zasedání krajského zastupitelstva, které jste mohli sledovat v přímém přenosu na krajském webu, jsem se byl podívat v dalším nově přesunutém očkovacím centru, tentokrát v Děčíně. Jsem rád, že jsou naše velká očkovací centra připravena našim obyvatelům poskytnout bezpečnou a profesionální péči při očkování. Nově se bude otevírat ještě velké očkovací centrum v Ústí nad Labem a Litoměřicích. Očkovací látky je dostatek, vyzývám proto všechny obyvatele, aby neváhali, zaregistrovali se a pomohli tak udělat pomyslnou tečku za koronavirem. Již brzy se otevřou další věkové skupiny pro očkování.

Příjemnou povinností mi bylo předání ocenění studentům zdravotnických škol, kteří v rámci pracovní povinnosti odpracovali největší počet hodin. Prvním třem jsem za jejich pomoc a píli osobně poděkoval a předal jim nový mobilní telefon iPhone. Byli jimi Nikola Buiová ze střední zdravotnické školy v Mostě, Jan Richter a Magdalena Hubertová z Fakulty zdravotnických studií Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Nejenom jim, ale i všem ostatním, kteří v rámci pracovní povinnosti, ale i mimo ni, pomáhali se zvládnutím této krize, velice děkuji. Jejich odhodlání a práce si opravdu vážím.

Ve čtvrtek jsem se také na jeden den vrátil do Poslanecké sněmovny. Na sněmovním podvýboru pro regiony v transformaci jsme jednali o formě a výši alokace finančních prostředků určených pro jednotlivé kraje. Oceňuji věcnou diskuzi a snahu najít společnou řeč nejen mezi poslanci, ale i přítomnými hosty, kterými kromě mě byli i hejtmani Moravskoslezského a Karlovarského kraje.

Váš hejtman
Jan Schiller

hejtman
Hejtman Jan Schiller poděkoval za odvedenou práci a předal dar Nikole Buiové

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 3.5.2021 / 3.5.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém