Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Umělecká skupina OLDstars pomáhala roudnickému klášteru divadlem

 
Oldstars
Pražská umělecká skupina OLDstars přivezla do Roudnice nad Labem divadelní festival. Ten proběhl v komplexu bývalého augustiniánského kláštera a v blízkých prostorách. OLDstars tak kulturou oživili například dvorek Podřipské školy či Kino Sokol. Divadelní maraton se uskutečnil pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Jana Schillera.
Tisková zpráva ze dne 20. července 2021
 

 
 

Pro stovku pražských studentů začaly letní prázdniny tradičně až o deset dní později. Začátek studentského volna totiž strávili přípravou rozsáhlého areálu kláštera k benefici. Ve svém volném čase odjeli do Roudnice nad Labem, aby mohli posekat trávník, postavit hlediště na několika pódiích, postavit střechy na provizorních konstrukcích či nainstalovat techniku. Organizační tým chystal festival více než půl roku dopředu. Osmý ročník této kulturní akce svým působením finančně podpořil roudnickou památku pomocí vybraného vstupného. 

Tradiční divadelní maraton byl zároveň přehlídkou celoroční činnosti umělecké skupiny, při které je možné zhlédnout reprízy nejúspěšnějších inscenací z repertoáru skupiny, ale především premiéry uplynulé divadelní sezóny nebo ty, které jsou připravované přímo pro festival.

Protikoronavirová opatření omezovala zkoušení natolik, že nebylo možné uskutečnit setkání celého inscenačního týmu, a tak studenti museli většinu nových inscenací tvořit v online prostoru, což byl nelehký úkol. To se odrazilo i v letošní novince – online bloku, který garantoval bezpečné divadlo. 

Organizační tým se tak musel vypořádat s další překážkou: se zavedením wifi připojení do celého venkovního areálu kláštera. Ti, kdo nechtěli zkoušet online, museli počkat na možnost fyzického zkoušení, a tak své inscenace intenzivně připravovali těsně před začátkem festivalu. To, že OLDstars používají pestrou dramaturgii, ve které si každý divák vybere to své, dokázali i letos.

K vidění bylo skoro třicet titulů od různých autorů i žánrů. Nakonec akci přálo i počasí – pršelo jen těsně před otevřením bran areálu a těsně po jejich zavření. OLDstars ze srdce děkuje všem, kteří se na tradiční akci podíleli.

01
Než začali studenti hrát, musela se postavit pódia

02
Návštěvníkům se představení líbila

 

02
Hry měly různé žánry

 

  
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 20.7.2021 / 20.7.2021 | Zveřejnit od: 20.7.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém