Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Hejtman Jan Schiller se o víkendu zúčastnil jednání s místopředsedou Evropské komise Fransem Timmermansem. Představen mu byl i plán transformace Ústeckého kraje

 
hejtman
V pátek a sobotu (ještě před bleskovými povodněmi na Děčínsku) zavítal hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller do Prahy a Ostravy, kde se zúčastnil dvou jednání s místopředsedou Evropské komise Fransem Timmermansem a dalšími zástupci komise. V prezentaci byly mimo jiné představeny i proces územní transformace našeho regionu v souvislosti s odklonem od těžby uhlí a možnosti splnění cílů vedoucích k uhlíkové neutralitě v roce 2050.
Tisková zpráva ze dne 20. července 2021
 

 
 

„V krátké a nelehké době jsme za region Ústeckého kraje připravili téměř z nuly do potřebné fáze celkem 11 strategických projektů a další projekty jsou v zásobníku. Místopředseda Evropské komise Timmermans viděl, že jsme skutečně připraveni a odhodláni transformaci začít,“ uvedl po pátečním jednání hejtman Schiller.

Druhý den se navazující jednání konalo v Ostravě. Součástí programu byla i prohlídka Dolních Vítkovic. „Moravskoslezský kraj je našemu v mnohém podobný, ale zároveň je také úplně jiný. Chtějí tu do budoucna místo uhlí těžit data. My máme v Ústeckém kraji zase jiné možnosti, které chceme využít. Soustředíme se na důležitá témata rozvoje regionu a nové příležitosti, jako jsou například vodík, geotermální energie a projekt Gigafactory, které mohou výrazně změnit náš region,“ uzavřel hejtman Schiller sobotní jednání.

hejtman
V pátek byli do Prahy pozváni na jednání s Evropskou komisí zástupci Ústeckého a Karlovarského kraje

 

hejtman
Jednání se odehrálo v rezidenci primátora hl. m. Prahy na Mariánském náměstí

 

hejtman
V sobotu již více účastníků jednalo se zástupci Evropské komise v Ostravě

 

hejtman
Součástí programu návštěvy byla i prohlídka areálu Dolních Vítkovic

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 20.7.2021 / 20.7.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém