Orientační nabídka


 

Soutěž žáků v kybernetické bezpečnosti Czech Cybertron 2021

Ústecký kraj a Střední průmyslová škola, Resslova 5 v Ústí nad Labem vyslali svého zástupce do celostátní soutěže Czech Cybertron 2021, která se zaměřuje na kybernetickou bezpečnost.
Tisková zpráva ze dne 13. října 2021
a
 

Odkazy


 
 

Student Střední průmyslové školy, Resslova 5, Ústí nad Labem,  Matěj Šela se zúčastnil celostátní soutěže Czech Cybertron 2021 ve Dvoře Králové nad Labem, kam mohl každý kraj vyslat zástupce jedné školy (dva žáky a pedagoga). Soutěž byla cílená na obranu a útok na zařízení, kdy studenti pod vedením etických hackerů napadali průmyslové zařízení a další síťové prvky a pro zúčastněné se stala unikátním praktickým cvičením simulujícím skutečné napadení ovládacích a řídích systémů potravinářské linky u společnosti zabývající se výrobou a prodejem potravin. 

Během dvou dnů dokázali studenti využít úmyslně vytvořených slabých míst v síti a dostat tak koncové zařízení pod svou kontrolu. S ohledem na spontánní týmovou spolupráci všech studentů nebyly vyhlášeny žádné výsledky ani pořadí, pochvalu od pořadatelů dostali všichni soutěžící. Součástí akce byla také doprovodná konference, jejímž cílem bylo seznámit ředitele a zřizovatele škol s problematikou a naléhavostí výuky v oblasti kybernetické bezpečnosti na školách. Mezi účastníky konference byli zástupci veřejné správy, akademické sféry, privátního sektoru, hospodářských komor ČR a zástupci odborné pedagogické veřejnosti.

Konference se zúčastnila také radní Ústeckého kraje s kompetencemi pro oblast školství, mládeže a sportu Jindra Zalabáková. „Jsme součástí globální digitální společnosti a všichni již víme, jaká nebezpečí přinášejí hackerské útoky. Je otázkou naší bezpečnosti připravit dostatek absolventů škol, kteří si budou umět s novými hrozbami poradit. Proto podpoříme vznik nového středoškolského oboru na střední průmyslové škole v Resslově ulici v Ústí nad Labem,“ uvedla radní.

Záznam z doprovodné konference můžete zhlédnout ZDE.

q
Radní Jindra Zalabáková na soutěži Czech Cybertron 2021

 
Zodpovídá: Bc. Jan Nový
Vytvořeno / změněno: 13.10.2021 / 13.10.2021
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém