Orientační nabídka


 

Vánoce v knihovně s koncerty, dílnou nebo Listováním

Naladit se na vánoční atmosféru pomůže v prosinci i program Severočeské vědecké knihovny v Ústí nad Labem, kdy se návštěvníci mohou těšit například na koncerty Základních uměleckých škol (ZUŠ) Chabařovice a Neštěmice nebo celodenní akci plnou vánočních dílen.
Tisková zpráva ze dne 24. listopadu 2022
SVK ÚL
 

Odkazy


 
 
V pondělí 5. prosince se uskuteční diskuze Americké křižovatky věnovaná kulturním a ideologickým sporům, které hýbou dnešními Spojenými státy, zejména pak otázkám různorodosti americké společnosti, vztahu k menšinám, projevům rasismu a migrace. Debaty se zúčastní hosté z různých částí USA.

Teplický spisovatel a básník Martin Honzák bude v úterý 6. prosince číst ze svého dystopického románu Země invalidů. Ukázky z debutu doprovodí hrou na exotické didgeridoo. Akce proběhne v útulném prostoru pobočky na Klíši.

O den později, ve středu 7. prosince, Hudební salónek knihovny rozezní koncert Vánoce pro kočku ZUŠ Chabařovice. Ta navíc z výtěžku koncertu, na který je vstupné dobrovolné a možné je přinést i kočičí krmení, podpoří ústecký spolek Felisicat pomáhající opuštěným kočkám.

Na sobotu 10. prosince knihovna připravila celodenní dílny s vánoční tematikou. Návštěvníci si budou moci na stanovištích po celé budově v ulici Winstona Churchilla 3 vyrobit různorodá přáníčka, vánoční svícny nebo ozdoby na stromeček. Součástí programu bude také hudební dílna a pásmo čtení pohádek. Odpoledne pak bude zlatým hřebem programu koncert ZUŠ Neštěmice, kdy sólové zpěvačky z pěveckého oddělení paní učitelky Jindry Stolleové s klavírním doprovodem Jany Dryákové uvedou Truvérskou mši skladatele Petra Ebena.

V úterý 13. prosince se do knihovny vrátí oblíbené Listování. Z knihy Třešně v rumu přijede číst herečka Petra Bučková, známá například ze seriálu Jitřní záře. Představení vezme diváky na Kubu, kde hlavní hrdinka tráví dovolenou se svým cholerickým dědou komunistou.

Poslední akcí prosincového programu knihovny bude křest a prezentace knihy Čarovné České středohoří, která obsahuje originální pohledy na známá místa i neznámá zákoutí Českého středohoří v podání amatérských i profesionálních fotografů. Křest se uskuteční 14. prosince ve Wolfrumově čítárně. Během prosince bude také v budově ve Velké Hradební k vidění výstava obrazů Renaty Kuchařové nazvaná Vzpomínky z cest.

Text: Jiří Poživil, Oddělení komunikace SVKUL

Program Severočeské vědecké knihovny v Ústí nad Labem na měsíc prosinec
Program Severočeské vědecké knihovny v Ústí nad Labem na měsíc prosinec

 
 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 24.11.2022 / 24.11.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies