Orientační nabídka


 

Nadační fond Albert rozdělil v Ústeckém kraji 400 tisíc korun vítězným dobročinným projektům

Nadační fond Albert ocenil dětské domovy a další organizace, které uspěly v programu „Bertík pomáhá 2023“. O nejlepších osmi projektech z Ústeckého kraje rozhodli zákazníci místních obchodů Albert. Celkově fond rozdělil dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí 400 tisíc korun. Za poslední tři roky, které ovlivnila pandemie koronaviru a náročná ekonomická situace, se pak podpora v kraji vyšplhala na téměř 2,5 milionů korun.
Tisková zpráva ze dne 6. února 2023
Albert nadace
 

 
 
Třiadvacátý ročník oblíbeného charitativního programu proběhl na podzim a tradičně propojil místní komunity. „Těší nás, že i v náročné době lidé s nadšením rozhodovali o projektech z jejich blízkého okolí. Bertíci přináší skvělou příležitost, jak se může veřejnost seznámit s činností i konkrétními příběhy organizací v regionu,“ řekla Alena Paldusová, manažerka Nadačního fondu Albert. „Zákazníci obchodů Albert, kterým patří velké poděkování, podpořili v Ústeckém kraji projekty zaměřené na mentální zdraví a rozvoj dětí ze sociálně složitého prostředí či aktivity směřující ke smysluplnému trávení volného času, jako jsou letní tábory nebo sportování,“ doplnila.

Slavnostní setkání u příležitosti ocenění vítězných organizací hostil Krajský úřad Ústeckého kraje. „Velmi si vážím práce všech nadací, ale pokud je navíc jejich podpora zaměřená na děti, a to děti sociálně znevýhodněné, je mi to obzvlášť blízké a v našem kraji velmi potřebné. Děkuji všem za tuto podporu a věřím, že v závěru projektů budou jen šťastné a spokojené děti,“ uvedla radní Ústeckého kraje pro oblast školství, mládeže a sportu Jindra Zalabáková.

Mezi osmičkou podpořených organizací v Ústeckém kraji jsou dětské domovy z České Kamenice, Tuchlova a Ústí nad Labem, výchovný ústav z Buškovic a Pšova u Podbořan a dále mostecká Charita, litoměřické Centrum pro náhradní rodinnou péči a spolek Květina působící v Dubí.

Mezi nejčastěji podporované projekty patří aktivity usnadňující socializaci dětí ze znevýhodněného prostředí mezi vrstevníky. Pomoc a dlouhodobou spolupráci s Nadačním fondem Albert ocenila Iva Brzobohatá, ředitelka dětského domova v České Kamenici. „Díky štědrým darům můžeme do výchovně vzdělávacího procesu zařadit i finančně náročné pobyty. Naše děti jsou tak plné zážitků, a jsem si jistá, že i o něco veselejší.“ Zlepšení kvality života mladých lidí vyzdvihnula také Barbora Bočková, ředitelka spolku Květina: „Projekt, který můžeme díky grantu realizovat, se zaměřuje na děti potýkající se s obtížemi v oblasti vzdělávání nebo mezilidských vztahů. Naším cílem je poskytnout jim bezpečný prostor pro trávení volného času s podporou odborných pracovníků.“

Oceněné projekty v regionech Ústeckého kraje:

Dětský domov Ústí nad Labem, Truhlářova – Bavíme se o prázdninách
Volnočasové aktivity formou letních táborů jsou pro děti z dětského domova důležitou součástí jejich integrace mezi vrstevníky z normálních rodin. Děti získávají po čas prázdnin nové kamarády a prožívají nové zážitky.

Dětský domov Česká Kamenice – Letní tábory pro děti
Hlavním cílem projektu je socializace a individuální rozvoj v období letních prázdnin. Díky podpoře mohou děti aktivně a smysluplně trávit svůj volný čas a budovat nová přátelství, která mají potenciál příznivě ovlivnit jejich budoucí život.

Charita Most – Cesta se Zastávkou
Projekt se zabývá problematikou vzdělávání a trávení volného času dětí a mládeže v sociálně vyloučené lokalitě v Duchcově. Dětem je nabídnuta možnost vzdělávat se v nízkoprahovém zařízení Zastávka. Jako motivační prvek slouží vzdělávací výjezdy, které Zastávka pořádá.

Centrum pro náhradní rodinnou péči, Litoměřice – S Albertem pro děti v náhradní rodinné péči
Podpora 14 dětí z náhradních rodin v jejich zájmech, jako jsou hudební a sportovní kroužky, letní tábory či autoškola. Projekt alespoň malým dílem přispěje k rozvoji schopností a posílení sebedůvěry dětí, které neměly tolik štěstí, aby mohly vyrůstat se svými biologickými rodiči.

Výchovný ústav, středisko výchovné péče a střední škola Buškovice – Vzdělání smutky zahání
V rámci střední školy se děti z ústavní péče vzdělávají v jednom z pěti učebních oborů. Snaha dětem umožnit zvýšení kvalifikace prostřednictvím kurzů, autoškoly či oprávnění pro vysokozdvižný vozík. Ústav by rád pořídil nové vzdělávací materiály, učebnice, oborné knihy a výukové programy na počítač.

Výchovný ústav a středisko výchovné péče Pšov-Podbořany – Pingpongový maratón pro všechny
Sport na zdravém vzduchu je to nejlepší. Proto by rádo vedení ústavu instalovalo tři betonové pingpongové stoly s cílem společně trénovat na republikové turnaje nebo si jen tak pro zábavu mezi sebou a s místními užít skvělé dny při pingpongovém maratónu.

Dětský domov Tuchlov – Tábory a školy v přírodě pro děti
Děti z dětského domova by se měly účastnit jarních, letních a podzimních táborů. Vedení domova chce, aby se mohly účastnit i výjezdů na školy v přírodě, kde mají možnost trávit volný čas stejně, jako vrstevníci z běžných rodin.

Květina, z. s., Lahošť – Klub Magnet
Cílem projektu je pomocí volnočasových a vzdělávacích aktivit s využitím metod sociální práce snížit vyloučení dětí ve věku 6–16 let. Tyto děti ohrožuje nejen exkluze, ale také sociálně patologické jevy. Projekt povede k integraci dětí do běžného společenského života a přispěje k humanizaci sociálního prostředí nejen ve městě Dubí.

Akce se zúčastnila radní Ústeckého kraje pro oblast školství, mládeže a sportu Jindra Zalabáková (druhá zleva)
Akce se zúčastnila radní Ústeckého kraje pro oblast školství, mládeže a sportu Jindra Zalabáková (druhá zleva)

Mezi osmičkou podpořených organizací byl také Dětský domov v Ústí nad Labem na Střekově. Šek převzala jeho ředitelka Hana Melzerová (vlevo)
Mezi osmičkou podpořených organizací byl také Dětský domov v Ústí nad Labem na Střekově. Šek převzala jeho ředitelka Hana Melzerová (vlevo)

Finančně oceněn byl i Dětský domov v České Kamenici
Finančně oceněn byl i Dětský domov v České Kamenici

Na dobročinné projekty jde do Ústeckého kraje 400 tisíc korun
Na dobročinné projekty organizací jde do Ústeckého kraje 400 tisíc korun
 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 6.2.2023 / 6.2.2023 | Zveřejnit od: 6.2.2023
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies