Orientační nabídka


 

Pečovatelské služby v Ústeckém kraji čeká digitalizace

Digitalizace pečovatelských služeb
V prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje se uskutečnilo úvodní setkání k připravovanému projektu „Digitalizace pečovatelských služeb v Ústeckém kraji“.
 

 
 
Tisková zpráva ze dne 21. března 2023

Na tomto setkání byli zástupci pečovatelských služeb seznámeni s cílem projektu, kterým je zefektivnění poskytování pečovatelských služeb na území Ústeckého kraje prostřednictvím digitalizace. Ta umožní rozvoj pečovatelských služeb a přispěje tak k naplnění potřeb jejich uživatelů.

Projekt podstatným způsobem zkvalitní pracovní podmínky pracovníků pečovatelských služeb a přispěje k jejich větší časové a místní dostupnosti. Dalším cílem projektu je zvýšit kompetence a odbornost pracovníků v sociálních službách, sociálních pracovníků a manažerů pracujících v pečovatelských službách. 

Součástí projektu bude též vytvoření a vybavení nových integračních výcvikových center v Mostě, Chomutově, Lounech, Děčíně a Šluknovském výběžku. Tato centra budou sloužit k nácviku péče nejen pro nově nastupující pracovníky přímé péče, ale také pro neformální pečující (např. příslušníky rodiny). Cílem kraje je zajištění dostupnosti integračních výcvikových center napříč celým regionem.

Úvodní seminář k projektu měl kladný ohlas
Úvodní seminář k projektu měl kladný ohlas

Semináře se účastnila Petra Lafková (vpravo sedící), vedoucí odboru sociálních věcí. Přítomni také byli: Karolína Wankovská, ředitelka Charity Litoměřice (za partnera projektu), Ladislav Marek, ředitel organizace ACoRD CZ, z. s. (také partner projektu)
Semináře se účastnila Petra Lafková (vpravo sedící), vedoucí odboru sociálních věcí. Přítomni také byli: Karolína Wankovská, ředitelka Charity Litoměřice (partner projektu), Ladislav Marek, ředitel organizace ACoRD CZ, z. s. (partner projektu), či pracovníci Datového centra Ústeckého kraje

Semináře na toto téma budou pokračovat
Semináře na toto téma budou pokračovat

 
Zodpovídá: Ing. Karolína Druxová
Vytvořeno / změněno: 21.3.2023 / 21.3.2023
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies