Orientační nabídka


 

Představujeme nejlepší pivo a nejlepší víno Ústeckého kraje

Druhý ročník soutěží o nejlepší Pivo Ústeckého kraje a nejlepší Víno Ústeckého kraje již zná své vítěze. Ústecký kraj podporuje řemeslnou výrobu a produkci různorodými marketingovými nástroji. Jedním z nich je i podpora soutěžních akcí s cílem zprostředkovat spotřebitelům osobní výměnu zkušeností a kontakt s výrobci, kteří působí jednak v oboru a také v našem kraji.
Tisková zpráva ze dne 9. června 2023
Vyhlášení soutěže
 

 
 

O nejlepší pivo Ústeckého kraje roku 2023 se soutěžilo v devíti kategoriích v průběhu dvou květnových dnů, kdy odborná porota hodnotila 34 vzorků. Slavnostní vyhlášení proběhlo v rámci Ústeckého pivního jarmarku v Ústí nad Labem. V kategorii Světlé výčepní pivo vyhrála Ústecká desítka od Pivovaru Na Rychtě z Ústí nad Labem. Biskupský pivovar U sv. Štěpána z Litoměřic zabodoval hned ve dvou kategoriích, v kategorii Český světlý ležák vyhrál s pivem Děkan, a v kategorii Silné tmavé pivo uspěl s Jarním speciálem. Nejvyšší příčku v kategorii Tmavý ležák obsadil varnsdorfský pivovar Kocour. První místo v kategorii Pšeničné pivo obsadila ústecká Rychtářka od Pivovaru na Rychtě. Vítězem American Pale Ale se stal Úštěcký rytíř z Pivovaru Úštěk. Kategorie Indian Pale Ale (IPA) vyhrál Galaxy IPA od Hákova parního pivovar z Mlékojed. V kategorii Stout zvítězil Podřipský pivovar ze Ctiněvsi. V kategorii Sour (neboli kyselé pivo) vyhrál Minipivovar Most s Kyseláčem. 

V květnu pak také zasedla v sále Hradu Litoměřice odborná porota, aby rozhodla o šampionu vinařské soutěže Víno Ústeckého kraje pro rok 2023, kterým se stalo víno SAVILON  ročník 2021 (pozdní sběr) z Žernoseckého vinařství. Odborná porota hodnotila celkem 40 vzorků přihlášených vín z českých vinařství. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo na začátku června na Hradě Litoměřice v rámci prodejní a prezentační výstavy vín Litoměřický hrozen. 

V komisích obou soutěží zasedli odborníci z oblasti vinařství, pivovarnictví, mezi které patří Státní zemědělská a potravinářská inspekce, Výzkumný ústav pivovarský a sladařský, Českomoravský svaz minipivovarů, První pivní extraliga, sládci, someliéři i mezinárodní profesionální degustátor, záštitu poskytnul Cech českých vinařů. Dále v komisi byli přítomni také zástupci Ústeckého kraje a města Litoměřice

Obě soutěže organizačně zaštítila organizace Městská kulturní zařízení Litoměřice a finančně akce podpořil Ústecký kraj.

Vyhodnocení nejlepšího vína Ústeckého kraje
Vyhodnocení nejlepšího vína Ústeckého kraje

 
Zodpovídá: Mgr.et Bc. Ondřej Nitsch
Vytvořeno / změněno: 9.6.2023 / 9.6.2023
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém