Hlavním tématem jednání bylo vytipování oblastí, ve kterých by mohl Tchaj-wan s Ústeckým krajem navázat spolupráci. Mezi nimi jednoznačně dominuje oblast cestovního ruchu. „Rozvoj cestovního ruchu je pro nás v této době stěžejní. Máme za sebou několik těžkých období – covid-19 a požár v Českém Švýcarsku –, která měla negativní vliv na turismus v regionu. Chceme sem proto nalákat co nejvíce turistů,“ uvedl Jiří Řehák, náměstek hejtmana pro oblast cestovního ruchu, kulturu a památkovou péči.
Liang-Ruey KE informoval vedení kraje, že v příštím týdnu dojde ke zprovoznění přímé letecké linky
Tchaj-pej – Praha. Přímý let mezi oběma destinacemi by měl být velkým přínosem pro rozvoj turismu nejen v našem regionu, ale i celé České republice.
Během jednání došlo také na téma smart technologií, strategických projektů Ústeckého kraje, možnosti podnikání či zdrojů čisté energie. „Potenciál vidíme ve vodíku. Již teď máme v kraji dva zdroje vodíku, který by se mohl využívat. Problém je však v tom, že se jedná o typ vodíku, který Evropská unie nepovažuje za čistý zdroj energie, protože tento vodík vzniká jako vedlejší produkt při výrobě,“ řekl hejtman Jan Schiller.
Vedoucí Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře zavítal do Ústeckého kraje již potřetí. V předchozích letech se zúčastnil mezinárodní klavírní soutěže Virtuosi per musica di pianoforte, kterou organizuje Základní umělecká škola Evy Randové v Ústí nad Labem. Letos dostal pozvání na Barevný region a Barevnou planetu.
Tchajpejská hospodářská a kulturní kancelář vznikla v Praze roku 1991. Kancelář funguje jako zastupitelský úřad Čínské republiky na Tchaj-wanu a jejím hlavním cílem je přispívat k rozvoji vzájemných vztahů mezi Českou republikou a Tchaj-wanem, a to prostřednictvím kulturních výměn, vědecké spolupráce, turistiky, obchodní činnosti a investic.
Vedení Ústeckého kraje jednalo se zástupci Tchaj-wanu o možnostech spolupráce
Liang-Ruey KE napsal do krajské pamětní knihy vzkaz
Na závěr došlo k výměně symbolických dárků
Vzkaz v pamětní knize