Orientační nabídka


 

Ústecký kraj se prezentuje na mezinárodním agrosalónu Země živitelka v Českých Budějovicích

Živitelka 2023 mini
Země živitelka, největší a nejvýznamnější agrosalón v České republice a na Slovensku, v letošním roce 49. ročník s podtitulem Na cestě k udržitelnosti s tématy: Precizní zemědělství, Environmentální význam zemědělství, Sociální zemědělství. Zde se představuje Ústecký kraj jako úrodná zahrada a brána Čech.
 

 
 

Ústecký kraj se ve dnech 24. - 29. 8. 2023 představuje expozicí v pavilonu T1. Návštěvníci zde mají možnost ochutnat kraj. Připraveny jsou zde ochutnávky regionálních produktů, zejména uzenin, masných výrobků a o víkendu vín z vinic Ústeckého kraje.

Gurmánskou nabídku doplňuje rozsáhlý sortiment materiálů o cestovním ruchu, k dispozici jsou katalog řemeslné výroby, mapky, cestovatelské deníky, letní turistické noviny, vše pod marketingovou značkou Brána do Čech.

„Podpora našim zemědělcům a malým výrobcům je velmi důležitá. Ústecký kraj patří ke krajům, který své producenty podporuje v poměrně širokém záběru. Ať už to jsou katalog řemesel, web Ochutnejkraj.cz, certifikace regionálními značkami, nebo podpora prostřednictvím cílených dotačních programů do oblasti ochrany biodiverzity, včelařství, myslivosti, rybářství a ekologické výchovy nejmladší generace,“ říká Michal Kučera, radní pro oblast regionálního rozvoje, zemědělství a rozvoje venkova.

Z dosavadních reakcí přítomných je zřejmé, že náš kraj je vnímán jako místo, kde lze strávit příjemnou dovolenou a právě regionální produkty jsou výborná možnost, jak si ze skvělé dovolené strávené v našem kraji i něco originálního odvézt,

Země živitelka pravidelně nabízí nejširší spektrum většiny zemědělských oborů na jednom místě, novinky z oborů zemědělské techniky, myslivosti, včelařství, rybářství, potravinářství nebo chovu hospodářských zvířat, komplexní prezentaci zemědělství od historie po současné trendy a novinky v oblasti výzkumu.

Návštěvnost budějovického výstaviště v době výstavy překračuje 100 000 návštěvníků.

Živitelka 2023 stanek

Zleva: Radní Ústeckého kraje Michal Kučera s kolegyní Petrou Ludwigovou z odboru regionálního rozvoje na stánku Ústeckého kraje

 
Zodpovídá: RNDr. Eva Poslová
Vytvořeno / změněno: 25.8.2023 / 25.8.2023
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém