Orientační nabídka


 

Ústím se linula vůně exotických jídel

Po několika letech se do centra Ústí nad Labem vrátil festival Barevný region, jehož cílem je představit široké veřejnosti tradice, kulturu i gastronomii národů, jejichž příslušníci žijí na území Ústeckého kraje. Letošní ročník se opět konal v rámci multietnického festivalu Barevná planeta. Zahájení se ujala předsedkyně Výboru pro národnostní menšiny Zastupitelstva Ústeckého kraje Karolína Žákovská.
Tisková zpráva ze dne 9. září 2023
01
 

 
 
Festivalu se zúčastnil také hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller a jeho náměstek pro oblast cestovního ruchu, kultury a památkové péče Jiří Řehák. „Festival Barevný region byl v minulých letech úspěšně začleněn do multietnického festivalu Barevná planeta a v tomto konceptu i nadále pokračujeme. Barevný region se stal tradiční akcí Ústeckého kraje, kterým chceme obyvatelům našeho regionu ukázat, jaké krásy a tajemství v sobě skrývají kultury menšin žijících s námi a jak jednoduché je si vzájemně porozumět, a to nejen prostřednictvím hudby, tance či pokrmů,“ popsal festival hejtman Jan Schiller.

Na festivalu se představily mimo jiné kultury Vietnamu, Slovenska, Bulharska, Ukrajiny a také židovské a romské komunity. Barevný region nabídl svým návštěvníkům nejen pestrý kulturní program, ale i ochutnávku různých národních specialit. Akci přišli osobně podpořit také velvyslanci Bulharska, Malajsie a Filipín, přítomni byli též zástupci thajské, vietnamské, rumunské a ukrajinské ambasády, Lisztova institutu i Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře.

Barevný region uspořádal Výbor pro národnostní menšiny Zastupitelstva Ústeckého kraje, který se aktivně snaží zapojovat minority do života většinové společnosti. Třetím rokem se konal v rámci multietnického festivalu Barevná planeta, který prezentuje kulturu, tradice a zvyky zemí celého světa. 

1
Festival zahájila Karolína Žákovská

 

2
Na programu byly i národní tance

 

3
Tradiční krajskou akci si nenechali ujít ani velvyslanci a jiní zástupci ambasád

 

4
Vzácnou návštěvu přivítal hejtman Jan Schiller 

 

6
Na festivalu nechyběl ani náměstek hejtmana Jiří Řehák (uprostřed)

 

7
Hejtman Jan Schiller (uprostřed) a jeho náměstek Jiří Řehák (vpravo) pozdravili návštěvníky festivalu a popřáli jim příjemnou zábavu

Akce přilákala mnoho návštěvníků
Akce přilákala mnoho návštěvníků

 

9
Centrum Ústí hrálo všemi barvami

 

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 9.9.2023 / 9.9.2023 | Zveřejnit od: 9.9.2023
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém