Orientační nabídka


 

Ústecký kraj zahájil zimní turistickou sezonu v Krušných horách na nádraží v Telnici příjezdem legendární lokomotivy „Bardotka“

Na nádraží v Telnici se minulý týden sešly stovky nadšených návštěvníků. Většinu z nich tam v den státního svátku přivezly čtyři speciální vlaky s kapacitními čtyřnápravovými osobními vozy řady Btx, které táhla legendární lokomotiva Bardotka, zvaná též Barča nebo Zámrača. Akce v Telnici sloužila mimo jiné na podporu Kozí dráhy, na které kraj objednává Podkrušnohorský motoráček, a zároveň tím byla zahájena zimní turistická sezóna v Krušných horách.
Tisková zpráva z 20. listopadu 2023
Bardotka
 

 
 
„Nádraží v Telnici je bohužel poslední zastávkou zprovozněného úseku na trati z Děčína do Jeníkova - Oldřichova. Propojuje tedy turistické destinace České Švýcarsko a Krušnohoří, proto bych byl velice rád, kdyby byla trať obnovena v celé své délce. Potenciálem Krušných hor nejsou jenom turistika, cykloturistika a zimní sporty, ale i řada historických památek v blízkém okolí trati. Ať už jde o zámky Duchcov či nedaleký Klášter Osek. Především Památka UNESCO Hornická kulturní krajina Krupka by získala skvělé dopravní napojení“, vyzdvihl význam turistické linky T11 na Kozí dráze náměstek hejtmana Ústeckého kraje a radní pro oblast kultury, památkovou péči a cestovní ruch Jiří Řehák.

Akci tradičně oživilo vystoupení herců Divadla V Pytli a Historického spolku Bílina. Ve spolupráci s obcí Telnice bylo zajištěno zhruba 15 stánků s adventními a řemeslnými výrobky, které podtrhly předvánoční atmosféru. Ve stánku Ústeckého kraje byla ve spolupráci s Destinační agenturou Krušnohoří z.s. představena turistická nabídka Ústeckého kraje se zaměřením na zimní sezonu. Nechyběl ani DÚK mobil Ústeckého kraje, kde se nabízelo předplatné na spoje Dopravy Ústeckého kraje, informace o spojích a turistických linkách. 

Přeplněné nádraží na Telnici
Přeplněné nádraží na Telnici

Legendární lokomotiva
Legendární lokomotiva "Bardotka"

Stánky s vánočním zbožím
Stánky s vánočním zbožím

 


 
Zodpovídá: Mgr.et Bc. Ondřej Nitsch
Vytvořeno / změněno: 20.11.2023 / 20.11.2023
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém