Orientační nabídka


 

Regionální stálá konference řešila strategické projekty

V prostorách Inovačního centra Ústeckého kraje proběhlo další jednání Regionální stálé konference Ústeckého kraje (RSK ÚK), tentokrát s pořadovým číslem 47. Na programu jednání byla diskuze a vydání stanoviska RSK ÚK k dalším dvěma strategickým projektům Operačního programu Spravedlivá transformace.
Tisková zpráva ze dne 16. května 2024
01
 

 
 
Prvním z diskutovaných projektů byl projekt Green Mine – celková revitalizace a resocializace lomu ČSA nositele Sev.en Inntech a.s. Projekt s rozpočtem téměř 1,3 miliardy korun se skládá z několika částí, které cílí na transformaci lokality lomu ČSA po útlumu těžby hnědého uhlí. Přináší řadu rozvojových příležitostí s dopadem na celé území Mostecka i Ústeckého kraje. Mimo jiné se zaměřuje na výstavbu veřejně přístupné páteřní komunikace, která by zpřístupnila rozvojovou lokalitu, revitalizaci a vybudování veřejné modrozelené infrastruktury pro pasivní i aktivní trávení volného času či implementaci vodíkového hospodářství v dotčené oblasti. 

Druhým diskutovaným projektem byl projekt Animace pro spravedlivou transformaci Ústeckého kraje – Transformace hrou nositele Krajské sdružení NS MAS ČR Ústeckého kraje, z.s. Klade před sebe nelehký úkol v podobě přenosu informací a tvorby didaktických materiálů pro žáky mateřských a základních škol za účelem zvýšení připravenosti cílových skupin na transformační změny. Projekt s rozpočten ve výši cca 52 milionů korun si klade za cíl v průběhu své realizace oslovit a seznámit s výstupy projektu všechny dotčené subjekty, kterých je v kraji přes 600. 

Oba projekty doporučila RSK ÚK do další fáze hodnocení. Poslední jednání RSK ÚK ve věci projednání a vydání stanoviska ke strategickým projektům Operačního programu Spravedlivá transformace je na programu 3. června 2024. Členy RSK ÚK čeká diskuze nad strategickými projekty Těžba lithia na Cínovci a H2Triangle. 

Více informací o činnosti RSK ÚK naleznete na stránkách www.rskuk.cz

1
V Inovačním centru Ústeckého kraje proběhlo další jednání RSK ÚK

 

2
Členové RSK ÚK projednávali další dva strategické projekty

 

3
 

4
Mezi členy RSK ÚK patří také hejtman Jan Schiller (druhý zleva), radní Iva Dvořáková (třetí zleva) a náměstek hejtmana Jiří Řehák (třetí zprava)

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 16.5.2024 / 16.5.2024
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém