Orientační nabídka


 

Studenti zabodovali se svým projektem pomoci zrakově postiženým

Mezi úspěšné školy Ústeckého kraje patří i Střední škola obchodu, řemesel a služeb a Základní škola z Ústí nad Labem. Její žáci oboru Sociální činnost uspěl v regionálním kole soutěže Navrhni projekt a v celostátním kole získal v konkurenci škol z celé republiky 2. místo. Přijala je a za jejich práci ocenila také radní pro školství Jindra Zalabáková.
Tisková zpráva z 11. června 2024
01
 

 
 

Mezi úspěšné školy Ústeckého kraje patří i Střední škola obchodu, řemesel a služeb a Základní škola z Ústí nad Labem. Její žáci oboru Sociální činnost uspěl v regionálním kole soutěže Navrhni projekt a v celostátním kole získal v konkurenci škol z celé republiky 2. místo. Přijala je a za jejich práci ocenila také radní pro školství Jindra Zalabáková.

 

Čtyřčlenný tým ze 3. ročníku oboru Sociální činnost zaujal svým projektem Technologické centrum pro zrakově postižené. Jednalo se by o půjčovnu pomůcek pro zrakově postižené včetně odborného zaškolení pro práci s nimi a využití umělé inteligence. Projekt je připravený v podstatě k realizaci. Žáci zpracovali nejen záměr, ale také finanční rozvahu a podmínky udržitelnosti. Partnerem by mohlo být Tyflocentrum.

 

Letos proběhl již dvanáctý ročník této soutěže, přičemž v posledních třech letech se týmy z ústecké školy vždy probojovaly přes regionální kolo. V roce 2022 postoupily do celostátního kola ze školy dokonce týmy dva, což je v dosavadní historii soutěže rarita. V letech 2022, 2023 a 2024 vždy získal tým 2. místo, a to v konkurenci desítek projektů (letos 58) ze středních škol (zejména gymnázií) z celé republiky.

1

2
Tým ve složení Barbora Fetrová, Eliška Horváthová, Adéla Seifertová a Dan Horňák spolu s ředitelem školy Pavlem Caitamlem, učitelkou Radkou Sirotkovou a radní Jindrou Zalabákovou

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 11.6.2024 / 11.6.2024
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém