Orientační nabídka


 

Transformační fórum Ústeckého kraje

Ve čtvrtek 13. června uspořádal Ústecký kraj v teplickém divadle Transformační fórum Ústeckého kraje 2024 – setkání a panelové diskuze odborníků na transformaci. Konferenci zahajovala radní Iva Dvořáková. Hovořilo se o příležitoatech pro kraj, o tom, jak se dosavadní průběh transformace daří nebo o proměnách energetiky.
01
 

 
 

Podrobný program: AKCE: Transformační fórum Ústeckého kraje 2024 (tcuk.cz)

Na Transformačním fóru otevíráme témata, která chceme řešit, ať už je to energetika, práce s daty, rozvoj krajiny po těžbě, nebo rozvoj moderního inovativního podnikání, ukazujeme, že na ně máme odborníky a chceme pak tato témata dále rozvíjet. Dali jsme dohromady tým schopných lidí, kteří mají vztah k našemu kraji a intenzivně v území pracují spolu s dalšími aktéry v regionu,“ řekla v úvodu radní Iva Dvořáková.                                                        

Mezi hosty byli zástupci ministerstva životního prostředí, které OPST řídí, dále zástupci ministerstva pro místní rozvoj, zástupci univerzit, neziskových organizací, ale také hosté z dalších krajů krajů – z Moravskoslezského a Karlovarského. 

„Operační program Spravedlivá transformace umožňuje financovat celou řadu témat, která mohou pomoci transformaci v Ústeckém kraji úspěšně zvládnout – prostředky plynou např. na modernizaci odborných učeben středních i základních škol, také se investuje do digitalizace ve školách, podporujeme podnikání výhodnými úvěry, výzkum, vývoj nebo projekty pro obnovu území po těžbě. Kromě konkrétních projektů vidím největší přínos v tom, že v kraji vznikají týmy odborníků, celé komunity kolem transformace, které se velmi dobří učí připravovat a realizovat projekty, velmi dobře komunikují jak v území na té regionální úrovní, tak také na té státní,“ zhodnotil Jan Kříž, vrchní ředitel sekce ekonomiky životního prostředí Ministerstva životního prostředí.

Transformační fórum je první velkou akcí, kde se prezentoval strategický projekt Ústeckého kraje s názvem Transformační centrum Ústeckého kraje, podpořený z OP Spravedlivá transformace.   V rámci panelové diskuse se představili jednotlivé pilíře projektu a týmy lidí, které je realizují. V projektu se řeší témata v oblasti energetiky, inovací a podpory podnikání, rozvoj krajiny po těžbě, nebo oblast digitalizace a chytrých dat.  

1
Fórum zahajovala radní Iva Dvořáková, která má transformaci ve své gesci

2
Nechyběl ani hejtman Jan Schiller a náměstkyně Lubomíra Mejstříková

3
Jednotlivá témata se probrala v panelových diskuzích

4

 

5

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 14.6.2024 / 14.6.2024
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém