Orientační nabídka


 

Mladý kyberexpert z Ústeckého kraje mezi nejlepšími

Do soutěžního kvízu projektu Kraje pro bezpečný internet se od října 2023 do února 2024 zapojilo více jak 55 tisíc žáků základních a středních škol. Ti nejúspěšnější v jednotlivých krajích se utkali v krajských finálových kolech a následně pak vítěz krajského kola postoupil do celorepublikového finále. Zde soutěžící odpovídali na 20 otázek zaměřených na téma bezpečného používání informačních a komunikačních technologií. Zástupce Ústeckého kraje se umístil na 6. místě.
Tisková zpráva ze dne 20. června 2024
01
 

 
 
Na 3. místě se v celorepublikovém finále, které se konalo v budově Microsoftu, umístil Dominik Plhal z Gymnázia Jaroslava Heyrovského v Praze, na 2. místě byl loňský vítěz Tomáš Grolmus ze Střední školy informatiky a finančních služeb v Plzni. Celkovým vítězem se stal Lukáš Horáček ze Střední odborné školy strojní a elektrotechnické ve Velešíně. Zástupce Ústeckého kraje Pavel Smolík z Gymnázia a Střední odborné školy dr. Václava Šmejkala skončil na krásném 6. místě.

Ceny předávali vítězům vedoucí projektu Kraje pro bezpečný internet Lucie Časarová, Karel Klatovský, zástupce společnosti Microsoft, a Vladimír Přech ze společnosti Gordic. Účastníci absolvovali exkurzi v Microsoftu a přednášku o umělé inteligenci.

Projekt Kraje pro bezpečný internet je společnou iniciativou čtrnácti krajů v oblasti prevence kyberkriminality a podpory kyberbezpečnosti. Vedoucím krajem projektu je Kraj Vysočina. Projekt je realizován pod záštitou Asociace krajů ČR. Partnery soutěžního kvízu jsou společnosti Microsoft a Gordic.

Na konci září 2024 bude spuštěn další ročník soutěžního kvízu, kde si žáci z celé České republiky budou moci ověřit své znalosti kyberbezpečnosti, bezpečného používání IT technologií, mediální gramotnosti apod. Soutěžní otázky budou zaměřené mimo jiné na nejaktuálnější trendy, jako jsou například rizika spojená s využíváním umělé inteligence.

1
V Praze proběhlo celostátní kolo soutěže Kraje pro bezpečný internet (FOTO: 3 x KPBI)

 

2
 

3
Společná fotografie

 

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 20.6.2024 / 20.6.2024
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém