Orientační nabídka


 

Limity Petra Zelenky se našly v Ústeckém kraji

V Libochovicích na Litoměřicku vzniká ve spolupráci s Filmovou kanceláří Ústeckého kraje pro Českou televizi seriál Petra Zelenky. Většina natáčecích dní se odehraje právě v našem regionu také díky možnosti využít dotačního programu Filmové vouchery.
Tisková zpráva ze dne 21. června 2024
Seriál Limity
 

 
 
„Natáčení seriálu Limity, který se k nám přesunul odjinud právě díky možnosti získat dotaci, nám potvrdilo, že dotace na audiovizuální tvorbu jsou cestou správným směrem. Všechny prostředky, které od kraje filmaři dostanou, zde také musí utratit, čímž významně podpoří lokální ekonomiku. Navíc se pak díky vysílání v televizi dostanou krásná a zajímavá místa kraje do povědomí diváků,“ řekl náměstek Jiří Řehák, který má na starost cestovní ruch a Filmovou kancelář.

„Společně s filmaři jsme zasadili příběh na míru do Ústeckého kraje. V seriálu budou diváci moci rozpoznat např. akademickou půdu Fakulty užitého uměni a designu, ZŠ Palachova v Ústí nad Labem, ale i Děčínsko a místní nemocnici,“ upřesnila Bára Hyšková za Filmovou kancelář Ústeckého kraje.

Vznikající seriál Limity je jedním z mála seriálů, který vypráví o tom, co se děje tady a teď. Aktuální téma je zpracované s nadsázkou, která z příběhu dělá univerzální záležitost. Na jedné straně stojí energetický průmysl, těžaři, budoucí a bývalí majitelé elektráren, na druhé protestující skupinky převážně mladých lidí. Mezi tím žije své životy zbývajících 99 % lidí a také Karel. Osud mu ale umožnil vyjít ze své zóny, ze své ulity, revidovat své názory, pochopit, jak je vše propojené, relativní, ale také zásadní. A možná i změnit své názory a stát se tak trochu jiným člověkem.

„Po dvouleté práci na scénáři Limitů jsem přesvědčený, že v tomto případě máme skvělé téma. Limity jsou dějové velice aktuální, zpracování příběhu je přitom originální a překvapivé a jak se mi teď zdá, zároveň jediné možné,“ uvedl scenárista, režisér a producent Petr Zelenka. Ten do svého nového osmidílného seriálu obsadil Aleše Hámu, Veroniku Khek Kubařovou, Ondřeje Brouska, Pavlu Beretovou, Tatianu Dykovou, Jaroslava Plesla či Maxmiliána Dolanského. 

„Petr Zelenka patří bezesporu k nejoriginálnějším českým scenáristům. V rámci své poetiky, která míchá absurdno a groteskno s krutou realitou, nezaujímá žádné jednoznačné stanovisko, jen reflektuje dobu v celé její rozporuplnosti a absurditě. Limity ukazují všechno to zmatení kolem problémů naší planety a jejího znečišťování – včetně těch, kteří ji v zájmu ekonomického růstu drancují, stejně jako jejich protivníků se stále radikálnějším přístupem k její záchraně. Asi nikdo nečeká, že by televizní seriál předložil recept na řešení ekologické krize. Limity ale nastolují otázky a provokují nás, abychom na ně hledali odpovědi. Co je pro mě to nejpodstatnější, je fakt, že to Petr Zelenka v Limitech dělá velice zábavným způsobem,“ konstatuje kreativní producentka ČT Kateřina Ondřejková.  


Česká televize bude seriál Limity natáčet do letošního srpna, ve vysílání se objeví příští rok.

V těchto dnech se natáčí v Libochovicích. Jednu z hlavním rolí ztvárňuje Aleš Háma
V těchto dnech se natáčí v Libochovicích. Jednu z hlavním postav ztvárňuje Aleš Háma (vlevo)

V dalších rolích diváci uvidí Veroniku Khek Kubařovou či Rostislava Nováka ml.
V dalších rolích diváci uvidí Veroniku Khek Kubařovou či Rostislava Nováka ml.

 

V seriálu Petra Zelenky se objeví také populární Tatiana Dyková
V seriálu Petra Zelenky se objeví také populární Tatiana Dyková (vpravo)

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 21.6.2024 / 21.6.2024 | Zveřejnit od: 21.6.2024
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém