Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka

 

Symboly kraje - kontakt na výrobce

 
 

 
 

Zákon o krajích dává každému kraji možnost mít vlastní znak a prapor. Ústecký kraj této možnosti pochopitelně využil a již 30. května 2001 vyhlásil soutěž, z níž vzešly symboly kraje. V hodnotitelské komisi zasedli krajští zastupitelé, odborná veřejnost (výtvarníci, ředitelé galerií…) a laická veřejnost. Podobu znaku upravenou v souladu s heraldickými pravidly a z něho vycházející prapor schválilo Zastupitelstvo Ústeckého kraje dne 20. února 2002 a následně podvýbor pro heraldiku a vexilologii Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc pak dne 14. května 2002 převzal dekret opravňující k užívání znaku a praporu Ústeckého kraje.
 

Tyto symboly kraje mohou být užívány na základě v souladu s Pravidly pro používání symbolů a loga Ústeckého kraje dle usnesení Rady Ústeckého kraje č. 7/34/2002.
 

Ti z občanů a institucí, kteří mají zájem o stolní vlaječky a prapory Ústeckého kraje, mají možnost nechat si je vyrobit. Protože tyto symboly musí splňovat schválené náležitosti, doporučujeme zájemcům kontakt na firmy, které vyrobí symboly v odpovídající kvalitě:
 

- prapory a stolní vlaječky: BP BOHEMIA s.r.o., A.Staška 192, 512 51 Lomnice nad Popelkou (tel. 775 119 019, p. Palic)
 

- standardy Ústeckého kraje je možné objednat u firmy Velebný a Fam., Nygrínova 334, 562 01 Ústí nad Orlicí
              web: http://www.velebny.cz/pametni-stuhy.html

 
Zodpovídá: 43723
Vytvořeno / změněno: 29.7.2005 / 29.7.2005

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém